| Tyberiu2000 a întrebat:

Ați avut vreodată o experiență paranormală sau întâlnirea cu o entitate? Dacă "da" aș vrea să-mi povestiți.(cei cu "așa ceva nu există" i-aș ruga politicos să nu răspundă. Mersi)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram intr-o iarna singur in camera.
Focul ezita sa se mai aprinda si in scurt timp isi dadu duhul.
In camera, se facu brusc rece dupa care ma cuprinse un fior taios.Captiv, intr-un tremurici incontrolabil, se deschise usa de la sifonier.
Era amantul nevesti-mii, sa vezi ce paranormal i-am dat, ca medicii nu si-au putut explica cum de a supravietuit unei cazaturi de la etajul sapte.

22 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

N-o sa auzi decat povesti nesustinute de absolut nicio dovada.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru sublime89):

Te-a rugat sa stai in bancuta ta si ti-a spus si mersi. Nu te-a spurcat nimeni azi?

| Holiday a răspuns (pentru sublime89):

Lasa-i sa povesteasca, unele sunt de-a dreptul amuzante...

| sublime89 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Vad ca te deranjeaza adevarul din nou. Daca tu esti atat de bun la a sta in bancuta ta, trebuia sa faci asta.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru sublime89):

Nu-i vorba de adevar aici, ci de bun simt. Odata ce userul iti cere sa nu te bagi pe intrebarea lui, de ce esti neam prost?

| sublime89 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Pentru binele lui ma bag, pentru ca el e indus in eroare de o lume plina de oameni ca tine, care-i baga in cap toate povestile astea paranormale si cu "entitati". Vrea sa creada in senzational, pentru ca adevarul e prea plictisitor. Si nu inteleg pana la urma ce treaba ai tu cu raspunsurile mele.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru sublime89):

Nu-i baga tu binele pe gat daca nu ti-l cere.
Am treaba cu bunul simt, care iti cam lipseste.

| sublime89 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Nu eu i-am bagat pe gat ceva. Au facut-o altii inaintea mea, si rezultatele se vad.
Si cand vine vorba de lipsa bunului simt, nu cred ca ma pot compara cu tine. Am vazut ce fel de raspunsuri dai. Astfel de raspunsuri nu vei gasi la mine.

| Robieski a răspuns (pentru sublime89):

Tu poti spune orice...dar ceea ce am spus e adevarat chiar daca nu cred ca ma crede cineva...

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru sublime89):

Acu, nah happy omu` chiar a adresat întrebarea politicos, nu a zis nici "dihorii să se abţină" ş.a.m.d vreau să mai citesc şi eu ce întâmplări mai au oamenii.

| sublime89 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Si tu esti ateu, si tocmai i-ai raspuns la intrebare.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru sublime89):

Evident că sunt, n-am zis vreodată că n-aş fi, nu ştiu mai departe la ce te referi.

| CinevaNou a răspuns:

Cateodata mi se deschid usile singure la dulapuri!

| KhludCiprian a răspuns:

Am devenit ateu si prima masa cand am ajuns in Romania au fost macaroane! Trebuie sa fie o legatura! Monstrul de Spaghetti chiar a lucrat in viata mea!

Ah, acum mi-am amintit, matusa mi-a cerut sa mananc ce vreau, dar tot ramen improbabilitatea unor macaroane atat de perfecte!

| Macryna a răspuns:

Pai hai sa-ti zic o chestie bunicul si strabunicul sunt morti de cand eram micuta nu au mai apucat sa-l vada pe unchiul meu insurat, anul acesta se insoara si cand i-a dat vestea strabunicii mele in acea seara ea fara sa atinga telecomanda ii se tot stingea televizorul nu era din cauza luminii, si nici televizorul nu a avut vreo problema si ne-a povestit ca s-a trezit noaptea si pe sifonier a observat 2 lumini ciudate chair in locul in care ea ii mai visa pe bunicii mei happy si mie mi se mai intampla sa vad niste umbre cu coada ochiului happy

| Robieski a răspuns:

Pai matusa-mea statea in camera singura pe la 10-10:30 noaptea si aproape adormise...si atunci a simtit niste pasi mici si inceti pe pieptul ei... cand s-a trezit a inceput sa dea cu mana sa alunge pisica (caci ea crezuse ca pisica s-a urcat pe ea) dar ea nu a atins nimic ci doar o auzit o bubuitura (ce o auzise si verisoara mea care sta lanaga camera ei) si pisica era la verisoara mea nu la matusa-mea in camera

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robieski):

Explicatia e simpla, creierul a creiat senzatia faptului ca cineva calca pe matusa ta, retine faptul ca era aproape adormita, iar in acest aceste cazuri se intampla tot felul de iluzii creat de creier, i-a perceput iluzia senzitiva ca fiind pisica, cel mai probabil in clipa aceia, daca nu cu vreo cateva clipe inainte, se gandise la pisica. Asfel avem o explicatie coerent a unui lucru aparent supranatural.

| Robieski a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ea nu a atins nimic...doar credea ca era pisica...si in plus bubuitura auzita si de verisoara mea care sta langa camera ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robieski):

Nu intrebuie sa antinga neaparat ceva, e ca si o masina cand, senzorul e stricat poate indica o eroare, in senzul insa creierul, i-a dat o informatie eronata.
Bubuitura, nu stiu, dar sunt sigur ca nu are nimic supranatural.

| Evileye6 a răspuns:

M-am trezit intr-o diminata de iarna, eram singura in camera si era inca intuneric afara. Am incercat sa ma misc, dar nu puteam, parca eram paralizata, niciun muschi nu voia sa asculte. Apoi m-am uitat la marginea patului si am inghetat...Chiar langa pat statea un fel de fata imbracata intr-o rochie de noapte alba, cu parul negru lung pana la solduri si breton. Nu facea nimic, pur si simplu se "holba" la mine, nu cred ca e chiar un termen potrivit, pentru ca nu avea fata sau cel putin eu nu i-am vazut fata, avea doar un punct negru in locul unde ar fi trebuit sa se intalneasca sprancenele.
Am fost atat de speriata. Am incercat sa o strig pe mama, care dormea in camera alaturata, am deschis gura ca sa strig, dar n-am reusit sa scot niciun sunet.
Dintr-o data, nu stiu cum, am reusit sa ma misc, am coborat din pat si am aprins lumina. M-am uitat spre locul in care statuse ea, dar disparuse.

| Robieski a răspuns (pentru Evileye6):

Serios...pe asta chiar nu o cred rolling on the floor))

| FloWhiteCloud a răspuns:

Da, destul de multe, si chiar am gasit un site unde ne invata o gramada de lucruri "paranormale". Eu practic m-am nascut intr-o familie unde aveau loc destule experiente cu entitati, fapt accentuat dupa moartea strabunicii mele (o fi o intamplare? Eu nu cred big grin ). Initial o visa destul de des, atingerile din vis avand efect in realitate, apoi a inceput sa se "arate" ei, apoi mie si bunicii mele. Cand i s-a aratat mamei mele, era la lucru, cam la finalul programului, dupa o cearta cu seful ei. Ea (strabunica) vazand asta a inceput sa actioneze: usile s-au deschis fara ca nimeni sa intre, chiar de doua ori, Mos Craciun a inceput sa cante (era Craciun, de aceea pe tavan au atarnat o jucarioara cu Mos Craciun care la trecerea unei persoane incepea sa cante), apoi s-a miscat un scaun exact langa mama mea, si s-a auzit sunetul vocii strabunicii mele. Cand mi s-a aratat mie, eram cu bunica mea in sufragerie, iar o lumanare a picat de pe televizor, insa murdarind doar pantalonii bunicii care se afla exact langa televizor. Era ca si cum lumanarea ar fi zburat, pentru ca nimic nu a murdarit, asa cum era normal, decat pantalonii bunicii. Experiente paranormale am destule, nu stau acum sa le povestesc pe toate big grin dar cine e interesat ma poate contacta in privat, mi-ar face mare placere; sunt foarte pasionata de paranormal ^_^