| AlexNdry a întrebat:

Buna Ziua. Ajutati-ma va rog frumos. sunt disperat, nu mai pot scapa de pacatul malahiei. cred in Dumnezeu si am frica de el, si il accept pe Iisus sa ma calauzeasca in viata, dar acest pacat mereu ma ataca cand sunt singur cand sunt cu cineva minim 1. cand sunt singur sunt ca si o caprioara vanata de leu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu prieten, te asigur ca Iisus te intelege si te iubeste, El stie ca este greu pentru tine, dar nu trebuie sa te lupti cu acest pacat singur, El nu vrea sa te lase singur, De fiecare data cand iti vine sa faci acest pacat, spune asa '' Eu cred in Iisus Hristos, PLEACA SATANO, IN NUMELE LUI IISUS HRISTOS RESPING ACESTE POFTE SI ACEASTA DORINTA NECURATA, Iisus este alaturi de tine, nu te lasa niciodata la greu, El te iubeste, si este prezent in fiecare clipa, chiar si acum cand citesti asta.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si ma rog ce rau faci ca faci asta? fi serios in biblie se vorbeste de altceva nu de malahie, traducerea si interpretarea este una proasta asta pentru ca limba ebraica nu se poate traduce cuvant cu cuvant in romana si sa aiba sens, iisus nici nu a vorbit de asa ceva daca era important spunea el de asta, nici in porunci nu se spune de asa ceva o singura mentiune e si aia prost interpretata, totul e sa nu devi obsedat de asta sa te gandesti ca asta e doar de moment, trebuie sasi faci o familie sa ai o nevasta

| T0T a răspuns:

Cine te pune să îl faci? Totuși ți-aș recomanda să lași prostiile cu păcatele și să te simți bine. După ce ți-ai frecato ca disperatul vi aici și te plângi că ai păcătuit după câteva ore urmând să faci același lucru? De ce mi se pare penibil?

| minrest a răspuns:

Dupa ce ai sedus mana dreapta si ai violat mana stanga vii aici sa te lauzi cu cuceririle tale. Malahia nu are nici o legatura cu auto satisfacerea. Pacatul lui Onan consta in faptul ca a refuzat sa faca copii fratelui sau mort, ca toata averea sa ramana copiilor lui legitimi. Ipsatiunea e necesara pentru eliberarea de tensiunea sexuala. Asa ca practic-o linistit.

| Holiday a răspuns:

Tot felul de tampenii am auzit pe aici. Ca sa reduci nevoia de autosatisfacere e o singura cale, si anume sa ai activitate sexuala cu partener. E simplu.
Restul, povesti cu isushi, cu dumnezei, pacate si alte aberatii sunt doar tampenii cu care nu ar trebui sa-ti bati capul.

| xerxes1 a răspuns:

Da-ti cu ardei usturat pe mana.O sa ai răgetul unui adevarat leu.

| Seba2013 a răspuns:

Leul care te ataca gaseste poarta deschisa, si nu doar asta...
Il primesti fara exceptii sau discutii, iti place de el(propietatea lui hedonica), il accepti fara sa il interoghezi.
Iar el vede asta si stie ca esti dependent de el, ca are consimtamantul tau, ca esti fara rezerve, obedient, fara influenta, indefensiv, etc.
Daca nu esti in stare sa dai si cu virgula la aceste forte externe, o sa te acapareze, pentru ca tu nu stii ce insemna autocontrolul, esti pasiv fata de ele, te supui lor...

| CinevaAnonimă a răspuns:

De ispite se fuge, nu se lupta cu ele. Roaga-te neincetat sa nu te prinda ispita. Citeste cat mai multe rugaciuni, spovedeste-te. Incearca sa duci un mod de viata cat mai sanatos, alimentandu-te corect si practicand mult sport. Mergi la biserica cat mai des si caieste-te sincer. Cand vezi o fata imbracata provocator evita sa o privesti; intoarce capul in alta parte. Ai nadejde in Domnul si El te va ajuta!

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Când te apucă tentația uitate la o icoană, poate ți se va face rușine de ceea ce vrei să faci(aducându-ți aminte de Dumnezeu care urăște păcatul, de scopul vieții și de raiul pe care Dumnezeu îl promite celor cel iubesc pe El, etc ) și te vei abține.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Vezi tu, deseori nici icoanele nu ajuta. Atunci ramane o singura optiune: cea dureroasa, cand nu poti sa faci nimic in afara sa te pisti sau sa iti provoci singur durere trupeasca, dar neranindu-ti sufletul. Acesta este cel mai aspru mod de a-ti linisti organismul, dar si cel mai eficient. Daca vrei, iti mai dau un exemplu: o istorioara cu un baiat care intentiona sa mearga pe calea calugariei. Odata, s-a indragostit de o fata si a inceput sa se gandeasca la ea mai tot timpul. Vazand ca asta ii pune piedici in calea sa, fiind o ispita uriasa, a hotarat sa recurga la o metoda mai aspra: s-a dezbracat pana la jumatate, a luat un bici si s-a lovit cu el pe spate pana cand a ajuns la sange. Atat de mult vroia el sa mearga pe aceasta cale. Nu sustin aceasta medoda a asprimii, dar uneori poate fi mai eficienta decat privitul spre o icoana.

| T0T a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

La voi dragostea față de cineva a ajuns să fie pedepsită cu biciul ca să nu stea în calea autoizolării(călugăriei)? Doamne ferește, fanatici nebuni.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru T0T):

Nu am spus ca sunt de acord cu asa ceva, dar cei care sunt,, nebuni intru Hristos" fac orice pentru a fi aproape de El. Biserica nu incurajeaza asa ceva.

| SG1995 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Frumos exemplu de de auto-flagerare, bravo l-ai învățat ce să fac.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru SG1995):

Nu l-am invatat nimic. Este buna si metoda lui. Eu am dat un exemplu, doar.

| Skippy223 a răspuns:

Si daca băiatul are fetișuri cu călugărițe/icoane? Dacă e sado masochist? Atunci voi îl băgați mai adânc In ispita.
Satana este deștept.

Masturbează-te in continuare, rău nu se întâmpla. Să nu exagerezi atât de mult încât sa preferi mana dreapta în loc de o partenera.

| Ivy86 a răspuns:

Băiete... In primul rand e ok, nu suferi de nici o boala sau păcat.
In al doilea rand stai liniștit ca Dumnezeu nu are treaba cu tine, el ne-a făcut asa cum suntem pentru un motiv... și nu e păcat ceea ce e normal.
In al treilea rand îți spun sincer ca nu exista bărbat sau femeie care sa nu facă asa ceva, în special cei care sunt religioși (cu cat te impotrivesti /te opui, cu atât îți vei dori mai mult).
Asa ca nu mai asculta ce zic ăștia de pe aici, au mai multa "experienta " decât tine, te asigur, doar ca nu sunt sinceri.

| Cris888 a răspuns:

Si Iisus s-a jucat cu puta ca sa ii inteleaga functionalitatea, poate a mai facut dragoste sau sex, cu Magdalena.

| SG1995 a răspuns (pentru Cris888):

Hm, din Biblie reiese că Iisus era cel puțin celibatar din principiu, dacă nu era asexual.

| Cris888 a răspuns (pentru Cris888):

Penisul este si un muschi care mai trebuie antrenat din cand in cand.
Ai prietena iubita faci dragoste ai sexualitate si asta-i si mai bine.

Fixatiile tale religioase din inspiratia practicantilor radicali ortodoxi.
Ca un termen de comparatie - avortul este considerat crima dar acelasi lucru fac si calugaritele isi intrerup sexualitatea si seaca in ele facerea unui copil.
Malahia zic ei ca se arunca samanta - dar sa nu uitam ca mai ales incepand de la varta de 12, 14 ani visele erotice din cursul noptii iti intaresc penisul in timpul noptii si iti dai drumul in chiloti fara sa vrei.
Stabilirea asa-zisului pacat prin religie sau cultivarea unor prestatii calugaresti.
Nu exista pacatul in condiii ideale de separatie fata de actiuni sau forme.
Ca sa fie cat mai clar nu se poate desparti in absolutul perfect.
Universul cu tot ce este si noi inclusiv este compus.

Daca vorbim de pacat atunci nu putem face diferentieri absurde.
Iisus cica avea 33 ani - chiar atat de idioti trebuie sa fim incat sa credem ca era impotent, ca nu a avut nici un fantasm erotic, ca nu si-a frecat-o de cateva ori macar sa o vada...
Se cauta foarte mult neprihanirea cu pretul unui extremism religios ortodocs la fel ca Isis.
Cand a murit Iisus sigur inca mai avea macar putin pipi si rahat in el.

| AlexNdry explică:

Cand sunt in preajma a cel putin unei persoane nu am treaba dar cand ajung acasa sunt atacat. eu locuiesc singur 5 zile din 7 luna de luna, an de an de 3 ani incoace

| AlexNdry explică:

Va multumesc tuturora celor care mi-ati raspuns la intrebare. am sa tin cont de sfaturile voastre. multumesc