| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa putem intelege mai bine cine este Dumnezeu cunoasteti si alte pasaje din Biblie in care acesta sa se descrie pe el insusi mai bine decat in urmatorul verset?
Exod 3:
14 Dumnezeu a zis lui Moise:,, Eu sînt Cel ce sînt.`` Şi a adăugat:,, Vei răspunde copiilor lui Israel astfel:,, Cel ce se numeşte, Eu sînt`, m'a trimes la voi.``
15 Dumnezeu a mai zis lui Moise:,, Aşa să vorbeşti copiilor lui Israel:, Domnul, Dumnezeul părinţilor voştri, Dumnezeul lui Avraam, Dumnezeul lui Isaac şi Dumnezeul lui Iacov, m'a trimes la voi. Acesta este Numele Meu pentru vecinicie, acesta este Numele Meu din neam în neam.

Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau insa aceasta descriere pe care si-o face Dumnezeu lui insusi de genul,, Eu sînt Cel ce sînt" ar putea sa si-o faca oricine altcineva si atunci cine este el? thinking
A si sa nu uit si eu sunt cel ce sunt. big grinhee hee

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tu existi fiindca te-a creat Dumnezeu.El exista prin Sine insusi.

| EmaS a răspuns:

Se cuvine sa ascult de oameni sau de Dumnezeu?!

| EmaS a răspuns:

Eu fac ceea ce mi-a poruncit Domnul Isus.Mergeti si vestiti Evanghelia!

| EmaS a răspuns:

Dupa cum ti-am mai raspuns si ieri, femeile nu au voie sa predice in adunare.In schimb, ele sunt datoare sa foloseasca orice oportunitate pentru a spune si altora despre dragostea lui Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

Dar de unde stii tu care sunt atributiile mele?

| EmaS a răspuns:

Tocmai acest lucru fac. Daca as face voia firii mele pamantesti, as glumi cu voi si nu v-as propovadui Evanghelia si sa fiu facuta de unii dintre voi in toate felurile!

| EmaS a răspuns:

Stiai ca o femeie a fost prima care a dus vestea ca Isus a inviat?!

| EmaS a răspuns:

Are,greu si cu logica asta.

| EmaS a răspuns:

Psalm 68 Psalmul 68:11 "Un cuvînt spune Domnul, şi femeile aducătoare de veşti bune sînt o mare oştire."

| EmaS a răspuns:

Ce ar fi sa citesti tu mai bine Biblia si sa vad daca o sa iti sustii in continuare convingerile?!

| EmaS a răspuns:

Cu ce drept ma tragi tu la raspundere pentru ca fac ceea ce trebuie sa fac?!

| EmaS a răspuns:

Mai mult!

| EmaS a răspuns:

Ha! Ha! Ai citit din copilarie si acum vorbesti din ce iti aduci aminte? Se vede!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.esti.dar intr-o zi nu vei mai fi. Dumnezeu nu a fost, este, si va fi.el ESTE.acuma raporteaza-te la timp, vesnicii si explica-ti, cum vine acest; eu sunt.