| Vernusio a întrebat:

Ca sa vezi cate zile mai ai de trait,ati merge la vrajitoare? Cum fac ele ca sa iti zica,de unde stiu, ca cica au fost cazuri cand s-au adeverit?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Demonii pot face sa se adevereasca. Nu as merge niciodată, pentru ca nu as vrea sa intru in legatura directa cu ei, care sunt adversari ai lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns (pentru RobertG101):

Eu nu imi fac griji, pentru ca nu ma duc la astfel de persoane.

Răspuns utilizator avertizat
| Mașka98 a răspuns:

Stii ce este vrajitoria? Comunicarea cu Diavolul. Chiar vrei asta?
Biblia spune: " Să nu se găsească la tine nimeni care îşi trece fiul sau fiica prin foc, nimeni care ghiceşte, nimeni care practică magia, nimeni care caută semne prevestitoare, niciun vrăjitor, nimeni care leagă cu farmece, nimeni care consultă un medium sau un prezicător, nimeni care întreabă morţii" (Deuteronomul 18:10, 11).

| MephisFm a răspuns:

Nu stiu daca ai pus intrebarea ca sa afli daca noi mergem la vrajitoare sau daca ar trebui sa mergi tu. Ori cum raspunsul e nu. "Vrajitoarele" nu ghicesc pe ce data o sa mori, fiindca nu e posibil sa stie ce o sa faci tu dupa asa. Iti vor doar banii. Poate sa-ti zica ca o sa traiesti 1000 de ani, dupa ce iesi din cortul ei te impusti :I. Intr-adevar au fost si cazuri reale, nu multe dar au fost. Era un site in care puneai date despre viata ta si primeai data aproximativa a mortii tale. Macar e gratis :I

| alexcatalino a răspuns:

Nu exista asa ceva, cand s-a adeverit, a fost de fapt doar o coincidenta, nu are nimeni de unde sa stie cand vei muri