| Iulianaiuli78 a întrebat:

Când adam si eva au mâncat din pom au fost blestamti femeia si bărbatul, fiecare cu blestemele lui, ( nu le mai scriu aici blestemele )Dar in lume nu pare a fi blestem pare a fi mai mult împlinirea sufletului mai ales când ai un copil.

Răspuns Câştigător
| Darius50boss a răspuns:

Dar este adevărat ce scrie în biblie

| Mayhem666 a răspuns (pentru Darius50boss):

Nu e adevarat. Nu spune ca e adevarat daca nu ai dovezi. Arata dovezi ca sa te creada cineva.

| Darius50boss a răspuns (pentru Mayhem666):

Fiecare cum crede

| Mayhem666 a răspuns (pentru Darius50boss):

Imi place cum intr-un raspuns spui ceva, iar in celalalt te contrazici. Pai cum e pana la urma?

| Darius50boss a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu vreau să mă cert cu oamenii și uneori prefer să îi las in pace

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dumnezeu nu a căutat niciodată răul omului. Natura Sa Îl împiedică la aceasta. Dumnezeu nu poate fi însuflețit de spiritul diavolului ca să vadă sau să judece ca cel rău.
Orice "blestem" al lui Dumnezeu este dat pentru binele celor păcătoși. În contextul păcatului, hotărârile și deciziile divine sunt întotdeauna "Da" și "Amin", chiar dacă ele par a fi contrare dorințelor noastre.
Deciziile care par negative față de noi, sunt de fapt binecuvântări, chiar dacă noi nu le înțelegem. În ziua judecății, Dumnezeu va răspunde absolut tuturor "De ce"-urilor oamenilor.

| lpavel a răspuns:

Da, dar acel copil vine pe lume cu dureri insuportabile, tu ar trebui sa stii mai bine asta...