| Lorena08 a întrebat:

Cand se pune busuioc sub perna ?

Răspuns Câştigător
| n0matterman a răspuns:

Nu uita de usturoi la usi si ferestre sa nu intre vampirii.

18 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Busuioc sub perna? Asta pentru ce mai e?!?

| justagirl2 a răspuns (pentru Esperança):

Cica iti visezi alesul:d

| Esperança a răspuns (pentru justagirl2):

O da. Mare-i gradina Domnului!

| justagirl2 a răspuns (pentru Esperança):

Obicei paganoh go on

| Esperança a răspuns (pentru justagirl2):

Asa e. Si din pacate nu e singurul obicei pagan big grin

| justagirl2 a răspuns (pentru Esperança):

Da dabig grin

| Dumnezău a răspuns:

Cand esti asa de proasta si te increzi in traditiile aberante de pe vremea Daciei hiperboreene, incat crezi ca daca pui busuioc sub perna ai sa-l visezi pe Ryan Gosling.Not cool, girl, not cool. straight face

| Shinto a răspuns:

Oricand vrei, ca tot il pui degeaba.

| 愛日本 a răspuns:

6 ianuarie seara când te culci.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Se pune busuioc sub pernă?! :O
Shut up!

| blackbird000 a răspuns:

In noaptea dintre 5-6 decembrie, cand este sarbatorit Sfantul Nicolae.

| mmihaelaa a răspuns:

De Boboteaza(6 ianuarie) sau Sanziene(24 iunie)Se pune busuioc sub perna, luat de la preot, cand vine cu boboteaza pe data de 6 ianuarie, pentru ca sa-ti visezi alesul, dar si in 5 ianuarie e posibil, eu nu am incercat. daca incerci te rog spune`mi daca e adevarat. sper ca te-am ajutat:d [funda?batting eyelashesbatting eyelashes]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti pune busuioc sub perna! Chestia asta e o mare aberatie! NU te mai increde in tote ideile babesti si in basme de adormit copii; incearca sa fii realista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De boboteaza. legi busuiocul cu carpa rosie.la mine a mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am citit în Biblie de busuioc sub pernă. Oare nu ar trebui ca viața noastră să fie călăuzită de cuvântul Sctipturilor?

| dany2696 a răspuns:

De boboteaza.

| dany2696 a răspuns:

Iei busuioc de boboteaza cand vine popa cu crucea; si il pui sub perna si noaptea visezi cu persoana iubita.

| miculguraliv a răspuns:

Busuiocul sub perna se pune pe 5-ianuarie seara(inainte de boboteaza). Cine minte pe cine visezi, ca acela e soarta ta.