| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost lucru care ti-a provocat cea mai mare suferinta?

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Sa simti ca fata care o iubesi mai mult decat orice pe lumea asta, vrea sa te paraseasca, nu cred ca este suferinta mai mare, dar daca nu ti s-a intamplat, nu ai de unde sa stii cum estewinking

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Bestialitatea anumitor indivizi.

| OOOLEOOO a răspuns:

Frati arestati, discriminati si batuti de niste oameni care se numesc ''oameni lui dumnezeu''.
Noi care suntem fugariti si batjocoriti de persoane care se cred sfinte, Semeni in Africa care mor de foame pe cand papa de la Roma leneveste pe un tron de aur.Insa profetia lui Marcus Garvey si numele lui Selassie nu ni`l poate lua nimeni.

| Alișa00000000000 a răspuns:

Moartea ambilor bunici ai mei in acelasi an...sad astea sunt incercari de la Dumnezeu ...trebuie sa le primim cu. capul plecat chiar daca noua nu ne convin.

| Archdaemon a răspuns:

Vorbesc serios, poate nu o sa ma crezi, dar cel mai mult sufeream cand eram crestin(acum 3 ani).Ma rugam ca un bun crestin fara rost, credeam orbeste si mergeam la biserica, tineam post toate alea si normal....degeaba,fara efect, in rest viata e usoara deocamdata happy

| IoanieCriminalul a răspuns:

Lucrul care mia provocat cea mai mare suferinta este ca stau in Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| aby1234 a răspuns:

Daca trebuie sa ne spunem fiecare parerea... eu am suferit si sufar dupa bunicul meu, a murit cand eram mic dar si acum il am in suflet si-mi amintesc de fiecaredata de el sad dumnezeu sal odihneasca!

| RAY a răspuns (pentru aby1234):

Cine esti?

| Increatul a răspuns:

Buna intrebare.Acuma sa-ti zic singurul lucru care imi provoaca ''suferinta,,.Nu este vorba de oamenii, ii vorba de cum a fost dezumanizat omul si a fost adus in aceasta situatie.Noi concepem lucrurile cu mintea, mintea asta interpreteaza intruna.
Putem intelege frumusetea si uratenia dar cum e cu alte
interpretari? Daca omul dispare, in lume nu va mai fi nevoie de bine
si de rau, nimic nu va mai fi moral si nimic nu va mai fi imoral.
Toata moralitatea noastra, toata judecata noastra se datoreaza
conceptiilor.Imi provoaca ''suferinta,,:Bisericile,Religiile,Statele, Sistemele tot ce dezumanizeaza omul.
Omul a fost dezumanizat si a ramas din el:conceptii, prejudecatii, ideologii, idei abstracte despre viata.