| dany1988122 a întrebat:

Zeul iudeo-crestin-musulman era/este mut?

14 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Fiind un personaj imaginar de poveste primitivă, puerilă, fantezistă și absurdă, a fost, este și va rămâne pentru totdeauna mut, orb, surd, invizibil și inexistent.

| oglindasultanului a răspuns:

Graieste ultrasunete, il auzi doar cand il gandesti.

| Seba2013 a răspuns:

Nu bre tu ai ramas surd atunci cand te-ai indepartat de el. Ca sa auzi din nou trebuie sa accepti ca esti surd si sa ceri aparatul auditiv care te poate face sa auzi si sa te salvezi. Ca altfel ramai asa la distanta si surd. Tu ar trebui sa ma platesti si atunci cand te cert. Tu castigi ceva insa eu pierd vremea.

Habar nu ai cum a inceput istoria civilizatiei. Tu ai impresia ca americanii sau romanii au fost de cand e lumea. Nu vad in tine nici scoala primara. Asa repugnant esti, insa interesant este ca tu te crezi ala care da nota aici. Nu v-ati gasit nasul inca mai incompetentilor.

| dany1988122 explică (pentru Seba2013):

Nimeni nu stie cum a inceput istoria civilizatiei. rolling on the floor M-ai spart aici rolling on the floor Am zis eu ce zici tu acolo?

| dany1988122 explică (pentru Seba2013):

Treci pe la scoala de bune maniere, fanaticule religios. rolling on the floor

| Seba2013 a răspuns (pentru dany1988122):

Tot tu ma trimiti la scoala? big grin
Uite unde era prostul care se da geniu!
Hai ca te las cu aia mediocrii si superficiali. Hai fugi acolo!

| dany1988122 explică (pentru Seba2013):

Ma, scapa de ''modestie'', ca ai prea multa rolling on the floor

| Seba2013 a răspuns (pentru dany1988122):

Langa tine nu pot sa simt decat modestie pentru ca ma cobor la un nivel foarte mic. Ca sa te invat normalul si sa ai obraz nu este mandrie ci iubire. Ca sa ma fac respectat este o atitudine normala (stai linistit ca nu esti un user cu demnitate aici). Doar nu o sa stau cu tine la masa sa ma jignesti atunci cand am sabia cu mine. O sa fug de tine atunci ca te vad tare, insa pana atunci stai inapoia mea.

| dany1988122 explică (pentru Seba2013):

Copile, tu jignesti, nu eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un semn bun că te gândești în fiecare zi la El și nu poți să eviți asta.

| AmsaMare a răspuns:

Majoritatea sunt (din cunostintele mele)

| dany1988122 explică (pentru AmsaMare):

Pai crestinii zic ca Jesus e cuvantul Barbosului. Cum se folosesc ei de o metafora ca sa zica, ca Jesus e cuvantul Barbosului. Ete ca si cuvantul meu ii zice mamei ca ma duc la bunica.