| dany1988122 a întrebat:

Zeul Iudeo-crestin-musulman e impartial?

9 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu e, tine cu mine.

| halogen001 a răspuns:

În calitatea lui de personaj imaginar de tip Bau-Bau, personaj de poveste primitivă, puerilă, fantezistă și absurdă scrisă și folosită cu succes pentru prostirea și înșelarea naivilor creduli și neștiutori, bărbosul e doar o minciună și cum minciuna servește interesele omului mincinos, bărbosul nici ca personaj imaginar nu poate fi imparțial și prin urmare va fi întotdeauna părtinitor.

https://salaj.transilvania-tv.ro/despre-adevar-si-minciuna/

| SimplyBlue a răspuns:

Ai greșit, este *zeul sumero-iudeo-crestin-musulman-mesopotamian. laughing
Îți traduc cu google ce v-a zis Hammurabi, valabil pentru tine, Holiday si halogen, poate acum înțelegi mai bine:
*Este o dovada de mare inteligență să te lupți cu religia pe un forum.*

Și dacă nici acum nu înțelegi, sigur, sigur, sigur, Hammurabi are dreptate. laughing
Și dă-i, și luptă! laughing

| dany1988122 explică (pentru SimplyBlue):

Asta nu e forum? rolling on the floor

| SimplyBlue a răspuns (pentru dany1988122):

Să stai online, să te mai întreb pe unde nu știu!
Să nu mă lași! laughing

| dany1988122 explică (pentru SimplyBlue):

Te pun eu sa comentezi?

| SimplyBlue a răspuns (pentru dany1988122):

Dacă îmi place să învăț lucruri noi, ce vrei. happy

| SimplyBlue a răspuns:

Auzi da, imparțial ce înseamnă, că nu poate să fie împărțit? tongue
Vreau să învăț și eu să mă bat cu religia ca voi!