| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre ateu si crestin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ateul nu crede in nimic, crestinul crede in tot asta e diferenta

12 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ateul nu crede in Dumnezeu pe cand crestinul da.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru evenso):

Ateul nu crede în niciun zeu. Nu că în special Dumnezeu.

Şi încă ceva nu, că nu crede, Ateul e sceptic înp rivinţa existenţei zeilor.
Aceasta-i formularea corectă.

Deny urăsc generaţia ta de copii copaci.

| evenso a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Eu am raspuns strict la intrebare, pai ce crestinii cred in zei? ei cred in Dumnezeu, Christos in Sfinti, dar in zei nu.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru evenso):

Adevărat.

| axll a răspuns (pentru evenso):

Dumne-Zeu? nu-ti spune nimic? dumnezeu, zeus, allah, ra, horus sunt zei, divinitati!

| ombladon a răspuns:

Aceeasi dintre alb si negru laughing

| cioca99 a răspuns:

Ateu are 4 litere

| JustMe47 a răspuns:

Ateul nu crede in nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ateu vine din grecescul atheos si insemna a=fara teu=religie pe cand crestin e cel ce crede in Dumnezeu, Iisus si Sfantul Duh.

| MasterYoda a răspuns:

Crestinul cere bani in numele domnului

| RA94 a răspuns:

Wow ce-i cu intrebarea asta? e ca si cum ai intreba care este diferenta dintre rece si cald