| AxyTM a întrebat:

Care era datoria lui Lucifer inainte de a cadea din Rai? Ce facea el pentru Dumnezeu inainte de a se razvrati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doc/51246501/1/CĂDEREA-LUI-LUCIFER.ceteste si te minuneaza.

7 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns:

Era arhanghel.In Biblie li se afirma doar existenta, nu si intrebuintarea.

| Birjaru a răspuns:

Era "consigliere".

| dragos9234 a răspuns:

Dadea cu capul de peretii raiului ca sa vada daca sunt rezistenti.

| iKronstadt a răspuns:

Era datoria oricărui general care se respectă.
Atunci când sefu' o ia razna, generalul poate acționa în următoarele moduri:
1) Își înfruntă conducătorul, spunându-i în față cu ce a greșit.
2) Continuă să dea dreptate conducătorului, sperând într-o eventuală evadare dintr-o situație de tot rahatul.
Lucifer a ales varianta nr.1, sperând că sefu' va reflecta asupra greșelilor, și va trage învățămintele de rigoare. Din păcate, șeful lui semăna destul de mult cu Pol Potwinking

| bogdan1004 a răspuns:

Lucifer vroia sa fie mai mare de Dumnezeu, sa fie mai puternic

| Esial a răspuns:

Statea pe-un nor, dadea din aripi si canta la harpa.

Întrebări recente