| PorumbRodica1965 a întrebat:

Care este cel mai de pret dar pe care ni l-a oferit Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cel mai de pret dar este Fiul Sau, Domnul Isus Hristos iar Doar prin EL, viata Vesnica.

| untu a răspuns:

Mantuirea si iertarea prin Domnul Iisus Hristos!

| xerxes1 a răspuns:

Nu reusesc sa ma decid intre niste legi expirate si un fiu ilegitim cu o minora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la Yehova nu are cum sa ne ofere nimic pentru ca nu exista.
Dar daca este sa ne luam dupa biblie, Yehova mai mult ia. A luat viata si libertatea a milioane de oameni.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Liberul arbitru.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Viata

| Elide a răspuns:

Viața veșnică prin Fiul Sau!

| RoxanaY a răspuns:

Viata vesnica!

| Dia_Alin_1999 a răspuns:

Iac.4:15,Iov.2:4

Intr. Dumnezeu mi-a descoperit ca cel mai important si valoros si urgent pentru fiecare om indiferent de nevoile si dorintele lui materiale s-au spirituale este mai întai sa fi în viata adica sufletul tau este înca în trupul tau, nu ti-a fost cerut înca de Dumnezeu înapoi Iac.4:15, si de abia pe urma tot într-o ordine vine :pocainta,credinta în Isus,cautarea împaratiei, apoi mancare si îmbracaminte, serviciu,casataorie,vindecare, prestigiu etc.

Deci nu trebuie sa te îngrijorezi, framînti exagerat de ziua de maine caci înca Dumnezeu nu ti-a dat-o, s-au de orice alte nevoi trupesti s-au sufletesti, pentru ca mai întai trebuie ca Dumnezeu sa îti dea acest dar viata pentru înca o zi. Daca consideri ca mai ai multa viata de trait Dumnezeu te considera ca pe cel din Luca 12:20 adica nebun.