| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre atei si satanisti?(in afara de numelaughing)!

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ateii nu recunosc nici un stapan pe cans satanistii il au ca stapan pe satan.

| Rapplex a răspuns:

Satanistii sustin existenta lui D-zeu indirect, prin credinta in Satana. Ateii insa, neaga existenta oricarei divinitati.

| drk a răspuns:

Ateii nu cred in nimic. Satanistii cred in Satan si-l slujesc.

| RAY a răspuns:

Diferenta e ca ateismul inseamna si negarea existentei amicului tau imaginar dumnezeu si a ajutorului lui satana, care e diferenta dintre biserica catolica si biserica satanista?

| unbaiatanonim a răspuns (pentru RAY):

Biserica Catolica contine o cacofonie, pe cand cea Satanista nu big grin

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns:

Omule, de ce ii jignesti pe ray si pe the2k? Tu ai pus o intrebare din care reiese clar convingerea ta ca intre atei si satanisti difera doar denumirea, implicit afirmand ca ambele categorii sunt sub influenta lui satan. Ai postat o intrebare deci era de asteptat ca oamenii(crestini si atei) sa iti dea raspunsuri. Uite EmaS care este o credincioasa puternica (tot respectul pentru credinta ei si pentru faptul ca vorbeste civilizat) a afirmat si ea de asemnea ca intre atei si satanisti este o diferenta clara. Inteleg sa nu ii crezi pe atei cand iti zic acest fapt, dar nici pe ea?
Insulta, jignitul, calomnia, atacul la persoana nu sunt argumente. Nu dai dovada nici de bun simt si nici de inteligenta. Ateii nu cred in nimic, in nici o zeitate pe cand satanistii cred si se inchinda diavolului. Este simplu, un fapt dovedit si stiut de foarte multi oameni indiferent de credinta sau non-credinta lor.

| MishuD a răspuns (pentru M25M):

Omule, irelevant contextul, dar tu meriti cel putin o bere pentru faptul ca esti atat de rational incat poti fi imparitial.
Felicitari, esti un om mai bun decat mine happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ateii nu slujesc nimanui dar de fapt slujesc lui satan pentru ca nu cred in Dumnezeu, si satanisti il slujesc pe satan.

Răspuns utilizator avertizat
| kamael a răspuns:

Cel mai mare şiretlic al Diavolului este să ne facă să credem că nu există!

| M25M a răspuns (pentru kamael):

De ce ai mai pus intrebarea daca aveai deja o sentinta/concluzie/conceptie deja formulata?

| RAY a răspuns (pentru kamael):

Cel mai mare şiretlic al lui seth este să ne facă să credem că nu există zeus

tu esti cu seth sa inteleg

| kamael a răspuns (pentru RAY):

Daca eu sunt seth, te fac sa crezi ca nu exista ce anume?laughingrolling on the floor)laughing)

| Sofia1234 a răspuns:

Ateii nu cred in nimic, insa satanistii in DIavolul:S:S:S