| domnitaRalu a întrebat:

Care este mănăstirea ortodoxa care va impresionează cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Ben00 a răspuns:

Nu cred ca nu am vazut nici o cincime din manastiri. Unele impresioneaza prin constructie, altele prin frumusetea peisajelor din jur, altele prin viata monahala care se duce acolo. Iar altele prin rezultatele cererilor pe care le faci. Ca frumusete a peisajelor : Ramet, Dervent, Almas. Viata monastica: Petru Voda si Sihastria. Raspuns la rugaciuni : Hadambu. Constructie-interior : Galata.

6 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Manastirea "Bine ar fi de s-ar darama toate manastirile".

| gratargratar a răspuns:

Manastirea Prislop era absolut superba inainte de a aparea reclama asta bolnava ce se face parintelui Arsenie Boca. Era un colt de Rai.
Mi-a mai placut manastirea Turnu. Cozia de asemenea e foarte frumoasa, dar e destul de aglomerata fiind chiar pe valea Oltului.

Am auzit ca manastirea Camarzani ar fi superba, dar n-am apucat sa o vizitez. La Oasa (Alba) e un parinte american foarte simpatic.

| DoarAlin a răspuns:

Alea in care se violeaza copii.

| HeillÓðinn a răspuns:

Sumele exorbitante investite in astfel de "lacasuri de cult" ma impresioneaza mai mult decat orice altceva legat de ele. Ma bucur ca sunteti manipulati si ma bucur ca va manipulez. Puteti sa alegeti Cunoasterea si voi dormiti plangand in patul vostru, inecandu-va in propria ignoranta. Va meritati din plin soarta!

| suntserios a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Realizezi ca majoritatea manastirilor sunt monumente istorice de sute de ani, te agiti degeaba

| HeillÓðinn a răspuns (pentru suntserios):

Sunt de asemenea foarte intretinute, nu m-am agitat deloc, doar ca ignoranta ma ineaca, mai ales daca ar fi proprie. De ce sa ma mint? Eu resping iluziile si minciunile, vreau ca toate aceste temple respingatoare sa fie distruse.