| Cocîrlăndosu a întrebat:

Care este punctul dvs de vedere privind relaţiile sexuale înainte de căsătorie? Ia uitaţi aici ce articol interesant am găsit:

http://www.evz.ro/......31489.html

Ce părere aveţi?

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu promovez abstinenta sexuala in randul tinerilor si nu numai. Aceasta ii scuteste de multe necazuri si consecinte.
In privinta articolului, nu sunt de acord, deoarece copilul va purta genetic ADN-ul tatalui si al mamei.
''Nicio slugă nu poate sluji la doi stăpâni; căci sau va urî pe unul şi va iubi pe celălalt, sau va ţine la unul şi va nesocoti pe celălalt. Nu puteţi sluji lui Dumnezeu şi lui Mamona.'' Amin! Luca 16:13

| Cocîrlăndosu explică (pentru EmaS):

Nu prea văd ce legătură are citatul cu Mamona cu articolul!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Poi ar trebui sa vezi legatura, pentru ca satan este cel care te indeamna sa pacatuiesti, sa practici adulterul. Dumnezeu este impotriva acestor relatii.

| Cocîrlăndosu explică (pentru EmaS):

Aha! Dar tot nu are legatură directă cu articolul! Dar te înteleg, nu te supăra, aşa e felul tău, când spui ceva trebuie să bagi şi ceva din Biblie! Am şi eu o curiozitate, când te trezeşti dimineaţa şi te întâlneşti cu dl. Gigi cum îl saluţi, cam aşa? Bună iubitule, Iosua 24:15!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

laughing
Cam asa ceva! Ii spun: Buna dimineata, esti cu adevarat o binecuvantare pentru mine, si avem inainte inca o zi in care sa ne bucuram si sa laudam pe Domnul! Merita sa te pastrezi pentru viitorul partener, Dumnezeu te va rasplati! Relatia voastra ceva ajunge la maturitate si nu se va instala obisnuinta.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru TheMechanix):

Cine te-a mintit? Sunt cat se poate de apta, dar acest lucru il fac doar in cadrul casniciei.

| nesuferit a răspuns:

Serios? se mai pune inca problema asta?
Ar trebui sa ma casatoresc cu o femeie sa vad daca ma potrivesc cu ea la pat, eventual sa o tin la laba 5-6 ani?

| doctorandus a răspuns:

"All these beliefs, from inheritance of acquired traits to telegony, must now be classed as superstitions." http://www.britannica.com/EBchecked/topic/262934/heredity

| Thunderstruck a răspuns:

M-a amuzat teribil articolul...Cred ca trebuie sa fii mai prost ca un cimpanzeu sa crezi ce scrie acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Sexul este o nevoie normala mostenita genetic, sexul este ca bautul apei, mancatului etc
de ce trebuie ca sa ma insor cu o femeie doar ca sa fac sex cu ea

| Cocîrlăndosu explică (pentru RAY):

Nu te însori cu o femeie DOAR ca să faci sex cu ea! Şi nu sunt de acord cu tine că sexul este ca băutul apei, ca mâncatul, etc.

| RAY a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Eu nu vreau ca sa ma insor cu o femeie pur si simplu nu vreau

| RAY a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Da,daca as gasi o fata sincera,serioasa pe care sa o iubesc m-as gandi si la asta, dar in ziua de azi numai exista asa ceva toate sunt pe interes, materialiste, te insala cu primul care le iasa in cale, decat sa stau cu o scorpie mai bine singur, te rog numi zi ca toate is sfante

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Trebuie sa fi avut experiente tare triste daca ai ajuns la concluzia asta despre femei

| RAY a răspuns (pentru AliGab):

Asta e, viata merge inainte

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Cu sau fara prea multe cuvinte...

| Mădă0611 a răspuns:

laughing mai devreme citeam si eu, desi stiam asta, ca aveam in liceu o colega creata creata, si cica seamana cu tatal ei, dar nimeni din familie nu are parul asa cret, vazusem undeva o stire asemanatoare si mi-a ramas in minte legatura colega - informatia.

Deci, atentie ce gagici va luati si nu fiti porci sa va folositi de cineva daca nu aveti ganduri serioase.

| nesuferit a răspuns (pentru Mădă0611):

Da tu iti dai seama ce de lume va semana cu mine :o

| zurick a răspuns:

Cred ca este o prostie.

| Lizzu a răspuns:

Este cea mai absurda informatie citita vreodata.

| HueyFreeman a răspuns:

Seems legit.

| LegionarulRoman a răspuns:

Rea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocarlandosu? posteaza aceasta intrebare la dragoste si sex, pentru libertinii care vad in a sta cucracii in sus, si in a da din fund de doua ori, doar placere.sa vada si ei ce inseamna incredere si responsabilitate.aia de 11-18 ani care nu vad in ochi decat sex.e bine de stiut.

| Pinocchio a răspuns:

Articolul este interesant, dar cred ca este o mare tampenie.

| Klaryssa a răspuns:

Wowww ce interesant! mor dupa el! (nici nu l-am citit) dar ce legatura are asta cu categoria religie?

| Cocîrlăndosu explică (pentru Klaryssa):

N-are, dar nici tu nu ai!

| Klaryssa a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Bingo!winking

| sitărescu a răspuns:

Din punct de vedere duhovnicesc, relația de cuplu nu este doar trup.

Pt tinerii care au făcut acest pas, foarte important e să lupte pentru curăția sufletului.

Statul de probă, prezintă mari riscuri pe termen îndelungat.

Ce se face de exemplu, o persoană testează 5-6 oameni și tot nu ajunge la un consens?

Americanii aseamnă frecvența experiențelor premaritale cu o bandă izolatoare.

Cu cât e folosită mai mult, cu atât își pierde puterea de a lipi...

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Relatiile sexuale inainte de casatorie sunt foarte normale.

| secret13 a răspuns:

Naspa