| ExprimareLibera a întrebat:

Care este religia adevărată?
Stiu ca pe aici sunt adepți ai creștinismului, islamului si pastafarianismului. Cu ce e religia voastră mai importantă?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastafarianismul clar. Pai uita-te in jur, totul e atat de minunat si perfect organizat, e imposibil ca marele FSM sa nu fie cel care a facut totul. Pana si gravitatia arata gloria lui FSM.

Deci da, Pastafarianismul este religia adevarata.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sa nu uitam ca doar FSM vine cu sosuri diverse de cea mai buna calitate. Gizas ala cu ce poa' sa vina, transpiratie?

6 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Aceea care invata intocmai ce a propovaduit Isus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 6684464):

Religia adevarata e cea care vorbeste despre Odin.

| dragodana a răspuns:

Salut! Sunt ortodoxa.Insusi cuvantul, ce provine din greaca, inseamna credinta adevarata.
Fiecare religie va spune ca ea este cea adevarata.Conteaza ce este in sufletul fiecaruia.Cum se simte el cel mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| ExprimareLibera explică (pentru Ionut1492):

Corecta, corespunzătoare, aferentă, cum ne place noua, nu?