| EmaS a întrebat:

Care este ultima promisiune din Biblie?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Apocalipsa 22-7-''Si iata, Eu vin curand!''

29 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Vaticanul isi va pierde puterea, Africa isi va recapata stralucirea furata.

Kebra Nagast.

| Zenit313 a răspuns:

Nu sunt promisiuni in Biblie, sunt doar profetii.
Profetiile devin promisiuni, atunci cand devin reale.
A, si ultima profetie este:
"I'll be back"

| Zeflemitoarea a răspuns:

,, Băieţi, dacă vreţi bere Timişoreana şi Ciuc, veniţi la mine! Satan are numai Redd's."

| Qinz a răspuns:

Eu vin curand

| byeddy a răspuns:

"Eu vin curand"...zic eu, asteptati mult si binechatterbox

| stefania25 a răspuns:

Ca El va veni pe pamant pentru a doua oara

| fllu07 a răspuns (pentru stefania25):

A venit deja!
dar oamenii il asteapta sa il vada din nou in carne si oase, dar nu se va mai intmpla.

| OmulĂla a răspuns (pentru fllu07):

Am făcut un pix să plutească acum 2 ani. Am puteri magice. Oamenii așteaptă să mai vadă chestia asta din nou cu ochii lor, dar nu se va mai întâmpla, căci eu, marele magician, care poate să facă orice, în loc să pun capăt disputelor și să fac naibii pixul ăla să plutească din nou, prefer să anunț într-una că sunt cel mai mare vrăjitor și că eu încă fac vrăji, dar nimeni nu le poate vedea. Trebuie simțite, domle! Trebuie crezute, tată! Poftim, nu mă credeți pe mine fără dovadă? Muritori îngălați ce sunteți, veți fi uciși de vrăjile mele de nu îmi dați ascultare. Ei, anyone?

| Inferno a răspuns (pentru fllu07):

Asa este. Problema e cu disputa asta dintre politicienii romani, nimeni nu l-a observat, toti savurand stupida conversatie dintre presedintele romaniei Traian Basescu si Crin Antonescu. Daca am fi dat pe Trinitas am fi vazut scris mare cu litere de o schioapa "Isus a venit." Dar cine are timp de trinitas, cand avem Antena 3, unul dintre cele mai academice posturi de stiri din Romania.

| Inferno a răspuns (pentru OmulĂla):

Eu cred in tine. Stiu ca poti sa o faci iar.

| fllu07 a răspuns (pentru OmulĂla):

Stii, cand a fost printre ei, printre oameni in carne si oase, merreu era contestat, si cand spunea ca este fiul lui DUmnezeu era scuipat, lovit si acuzat de blasfemie. mai mult, i se acoperea capul, era lovit, si i se spunea: daca esti fiul lui Dumnezeu, profeteste cine te-a lovit?

la ce bun sa se mai supuna unui tratament ca asta? ca sa creada oamenii care cauta orice motiv sa nu creada? aia nu merita nimic.
in plus in Matei 24:3 Isus a fost intrebat care este semnul prezentei tale...
si el a spus: razboaie, foamete, cutremure, boli...
astea sunt... atunci? Isus este prezent!

| M25M a răspuns (pentru OmulĂla):

Absolut genial comentariul rolling on the floor

| fllu07 a răspuns (pentru Inferno):

laughing
si eu, fac flotari in limba laughing

| EmaS explică (pentru fllu07):

Unde este Isus, unde este pacea si fericirea?

| OmulĂla a răspuns (pentru fllu07):

Știi, când eu încă făceam vrăji vizibile, printre lichelele netalentate, oamenii mă acuzau mereu că trișez, că fac trucuri ieftine, nedemne de atenție. Eram scuipat între uăchi, pocnit pe după ceafă și mi se spunea :,, Dacă ești magician, trage-mi una fără să te miști,,
La ce bun să mă mai supun unui tratament ca ăsta? Ca să am fani care fără dovadă nu m-ar crede? Ăia merită o flegmă nemagică.
În plus, în 2009 un nene m-a întrebat care este semnul prezenței vrăjilor mele.
Și eu am spus: sărăcie în Africa, țâgani prin România, creștini înfocați, școli, oameni proști...
Ăstea îs... atunci? Sunt un magician, secătură necredincioasă!

| OmulĂla a răspuns (pentru Inferno):

Nu merge așa, taică. Tu continuă să crezi, o să ai viață veșnică și puteri vrăjitorești. Da, no, amu ai și tu grijă, că eu mi-s stăpân gelos, te trosnesc de nu te vezi de te abați de la calea mea. Stai așa, că am și ceva fițuici cu cele 10 porunci de respectat pe undeva pe aici... stai să le găsesc.

| fllu07 a răspuns (pentru EmaS):

Adica?
Isus nu a spus ca va fi pace si fericire.
din contra a spus ca a venit sa ia pacea din lume.

| EmaS explică (pentru fllu07):

Tu asa iti imaginezi ca arata domnia lui Dumnezeu? Unde este pacea si armonia de care vorbeste Biblia?

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Eşti şi vrăjitor acum? thinking

| fllu07 a răspuns (pentru EmaS):

Ti se pare ca am spus ca acum domneste Dumnezeu?
de fapt nicaieri in biblie nu se spune asta, ca Dumnezeu in prezent guverneaza.
din contra, Diavolul este stapanul momentan.
Domnia lui dumnezeu este descrisa perfect in Apocalipsa 21: 4, 5 Mica 4:4, Isaia 65:21-23 si mai sunt si alte dovezi
toaqte vor fi pe pamant.

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Ce altceva mai sunt?

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Centaurlaughing

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Tanana, the mistery strikes again. Sunt săgetător, ești și tu ceva entitate divină omniscientă, de-ai nimerit-o așa? laughing

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Eu sunt Baldur, dar în variantă femininăthinking

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Nu-i rău, dar nu te compari cu nea vrăjitoru...*râs malefic*

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Nici nu îndrăznesc să mă compar cu Nea' Vrăjitorul

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Mă bucur că mă respecți mai mult decât mă respect eu, scriindu-mi statutul cu majuscule la inițiale.laughing

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Dacă nu eu, atunci cine?

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Mom? Anyone? ...ai dreptate