| OctavianDanielMaria a întrebat:

Care face experimentul "invierea lui Lazar"'? Ca sa vedem daca e posibil.Nu ma refer la invierea in sine.Ci la faptul ca a iesit legat.Ia sa se lege unul de picioare si de maini, sa puna ceva si pe ochi.Mai exact sa faca cum era acolo.Sa vedem daca poate iesii afara.

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e cu neputință la oameni este cu putință la Dumnezeu.
Când ajungi să crezi că El la înviat din morți pe Lazăr cu adevărat, să crezi că Lazăr a ieșit afară așa înfășurat strâns cum era este un fleac.

| Wr3nch a răspuns:

Eh, astea is detalii. Daca ''crezi cu adevarat'' nu iti trebuie lucruri marunte ca logica si sens.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Iesii afara"? Ai invatat sa scrii cu Biblia?

| Werrich a răspuns:

Ce zici de Harry Houdini?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ardnaxur1961):

E din ciclul "analfabetii au idei traznite". laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săraca limba română!

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

A fost înviat acolo un om din morți iar două cârpe nu puteau să se desfaca asa. într-un anume fel crezi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stai linistit! Aia-i din cauza tastei space, nu este din nestiinta ca la altii. Unii nu stiu ca dupa semnul de punctuatie se lasa spatiu. Aia-i mai grav. Si mai si scrie "iesii" in loc de "iesi". Analfabetismul este in floare.

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa-ti mai explic o data? Unul care scrie gresit este si analfabet. Sa-ti mai dau exemple? https://imgur.com/a/ocydUmF

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Corect! "Fara voie" ca daca ai fi stiut cum se scrie, scriai corect. Si aici este la fel: https://imgur.com/HZiAm0F

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Apropo! Continui sa scrii lipind prima litera din propozitia urmatoare de semnul de punctuatie al propozitiei anterioare. Asta nu-ti da semne de alarma ca ai ceva "probleme"? Asta dovedeste cat de "mult" intelegi din ce-ti explic eu. Vai si amar!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie la jigniri! Creieri de gaina sa le spui celor te-au facut. Nesimtitule!

Răspuns utilizator avertizat