| OctavianDanielMaria a întrebat:

Care face experimentul "invierea lui Lazar"'? Ca sa vedem daca e posibil.Nu ma refer la invierea in sine.Ci la faptul ca a iesit legat.Ia sa se lege unul de picioare si de maini, sa puna ceva si pe ochi.Mai exact sa faca cum era acolo.Sa vedem daca poate iesii afara.

45 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Iesii afara"? Ai invatat sa scrii cu Biblia?

| Salontanul a răspuns (pentru ardnaxur1961):

E din ciclul "analfabetii au idei traznite". laughing

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stai linistit! Aia-i din cauza tastei space, nu este din nestiinta ca la altii. Unii nu stiu ca dupa semnul de punctuatie se lasa spatiu. Aia-i mai grav. Si mai si scrie "iesii" in loc de "iesi". Analfabetismul este in floare.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa-ti mai explic o data? Unul care scrie gresit este si analfabet. Sa-ti mai dau exemple? https://imgur.com/a/ocydUmF

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Corect! "Fara voie" ca daca ai fi stiut cum se scrie, scriai corect. Si aici este la fel: https://imgur.com/HZiAm0F

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Apropo! Continui sa scrii lipind prima litera din propozitia urmatoare de semnul de punctuatie al propozitiei anterioare. Asta nu-ti da semne de alarma ca ai ceva "probleme"? Asta dovedeste cat de "mult" intelegi din ce-ti explic eu. Vai si amar!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie la jigniri! Creieri de gaina sa le spui celor te-au facut. Nesimtitule!

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dragul meu, esti la pamant cu gramatica dar si cu educatia. Mai mult, nici n-ai citit conditiile site-ului. Una din conditii este sa scriem corect gramatical si lingvistic. Mai citeste si apoi da sfaturi altora (sau "la altii" cum ai zice tu).

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu poti intelege ca este o chestie de tasta? E prea greu pentru tine?

| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Trebuie sa-ti explic ca la cei din gradinita? Tasta "space" are o mica problema si nu bate intotdeauna spatiul. Tu te legi de o greseala si tu ai o gramada! Ti-am spus de doua ori ca intre semnul de punctuatie si urmatorul semn se lasa spatiu. Continui sa scrii cu aceleasi greseli. Nu reusesti sa intelegi ce citesti?

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce legatura are tastatura din Windows cu tastatura mea fizica care-i defecta si cu sistemul meu de operare care-i Linux? Te afunzi mai rau in greseli. Mai bine termina. Daca vrei sa continuam explica asta: https://imgur.com/PzsXVCg

| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vai si amar! Defectiunea este cand scriu repede si ma grabesc. Daca apas mai tare nu se intampla asta. Oricum nu-i greseala de gramatica. Orice om destept vede asta. Dar cand scrii lipt, mereu, de ultimul semn de punctuatie... e clar!

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prea multe greseli! Astea dovedesc slaba pregatire. Spre exemplu folosirea punctului in loc de cratima. Gramatica "e grele". S-o mananci cu muraturi ca-ti cade greu la stomac! https://imgur.com/a/KZplYP2

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns:

Eh, astea is detalii. Daca ''crezi cu adevarat'' nu iti trebuie lucruri marunte ca logica si sens.

| milan9 a răspuns:

A fost înviat acolo un om din morți iar două cârpe nu puteau să se desfaca asa. într-un anume fel crezi?

| Werrich a răspuns:

Ce zici de Harry Houdini?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e cu neputință la oameni este cu putință la Dumnezeu.
Când ajungi să crezi că El la înviat din morți pe Lazăr cu adevărat, să crezi că Lazăr a ieșit afară așa înfășurat strâns cum era este un fleac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săraca limba română!

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat