| anonim_4396 a întrebat:

Caut un preot/calugar vazator cu duhul, facator de minuni, clarvazator, cu har, cu puteri paranormale, ghicitor, care deschide cartea sau vrajitor. Va rog sa lasati si un numar la cei pe care ii mentionati.

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Deuteronom18:10-12

| T0T a răspuns:

Sunt unul dintre ei și prevăd că nu o să îl găsești niciodată.

| VelaJohnny a răspuns:

Preot care sa deschida cartea sau vrajitor? Pai ori cauti un slujitor al lui Dumnezeu ori cauti un slujitor al lui Satan? „Ce conteaza?" asa-i? Nu conteaza prin ce modalitate, impotrant e ca tu sa iti rezolvi treaba.

| VelaJohnny a răspuns (pentru VelaJohnny):

Vorbesc sarcastic*

| RagnarokR a răspuns (pentru VelaJohnny):

Un punct perfect de vedere la obiect

| VelaJohnny a răspuns:

Chuck*

| KNST a răspuns (pentru VelaJohnny):

Corect (m-am grabit putin). Oricum, cred ca mergea si ''Ceac''. big grin

| VelaJohnny a răspuns (pentru KNST):

Șiac Nuoris laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-mi mie ce te doare si poate vom gasim o solutie salvatoare, dar nu furadan ori alta ceva de genul Doamne fereste.

| MistretulPufos a răspuns:

Hai ma in halul asta ai ajuns Rambo

| Idris a răspuns:

„(…)Victoria nu poate veni decât de la Allah, Al-ʻAzīz (Invincibilul, Cel Atotputernic), Al-Hakīm (Înţeleptul)." Quran 3:126
„Dacă Allah vă face să izbândiți, nimeni nu vă va putea birui, dar de vă va părăsi pe voi, cine este acela care ar putea să vă ajute după El?(...)" Quran 3:160
„Deci chemați-L pe Allah, cu credință numai în El, chiar dacă voia necredincioșilor (nu este aceasta)!" Quran 40:14
„Şi nu chema în locul lui Allah ceea ce nu-ți este spre folos şi nici spre stricăciune(…)" Quran 10:106
„Şi Domnul vostru zice: «Chemați-Mă şi Eu vă voi răspunde! Aceia care din prea multă trufie refuză să Mă adore vor intra în Gheena umiliți.»"Quran 40:60
„Şi dacă te vor întreba robii Mei despre Mine, (spune-le) Eu sunt aproape, răspund rugii celor care Mă cheamă, atunci când Mă cheamă, dar şi ei să-Mi răspundă şi să creadă în Mine. Poate că ei vor fi bine călăuziți!" Quran 2:186
Profetul Muhammed salallahu alayhi wasallam a spus: „(...)Fii conştient de (existenţa lui) Allah şi El te va proteja pe tine! Fii conştient (de existenţa lui) Allah şi Îl vei afla pe El alături de tine. Atunci când ceri (ceva), cere de la Allah, iar dacă tu cauţi ajutor, caută ajutorul la Allah."
„Ei adoră în locul lui Allah ceea ce nu le face lor nici rău şi nu le aduce lor nici folos şi zic ei: «Aceștia sunt mijlocitorii noștri la Allah!» Spune: «Îi vestiți voi lui Allah ceea ce El nu știe din Ceruri şi de pe Pământ?» Allah Preamăritul şi Preaslăvitul este deasupra celor asociați (Lui)."Quran 10:18
„Însă, cu adevărat, au fost bărbați dintre oameni care au căutat adăpost la bărbații dintre djinni, dar ei (djinnii) le-au sporit lor (oamenilor) nelegiuirea (păcatul şi persistența în minciună) (aici apare o amintire puternică pentru oricine caută ajutor la magicieni şi vrăjitori, sau caută adăpost la altcineva în afară de Allah, Care este fără parteneri)." Quran 72:6
„Şi dacă vreodată Șeitan(Satan) te îmboldește, ispitindu-te la rău, caută adăpost la Allah, căci El este Basīr (Cel care Aude Totul), ʻAlīm (Atoateştiutor)." Quran 7:200

Deci concluzia si sfatul meu prietenesc este sa stai departe de asa ceva si nu pune langa Allah ceva ce nu iti poate face nici un bine ci mai degraba rau. Aceste practici nu fac decat sa sporeasca nelegiuriea si probleme tale. Cauta ajutor la Allah cu dorinta sincera in suflet si vei vedea schimbarea in bine cu ochii tai, crede-ma pe cuvant. Daca doresti sa vorbim mai in detaliu si te feresti de ochii indiscreti de pe aici, contacteaza-ma prin mesaj privat.

| RagnarokR a răspuns:

Vrei sa iti aflii viitorul?

| krazzy a răspuns:

Desi inca sunt asemnea preotii, daca va vrea Dumnezeu si tu ii cauti cu adevarat, Dumnezeu iti va descoperii, dar de ce nu te pui mai bine tu pe genunchi si ii spui Lui Dumnezeu ce ai de zis, asa cu duh umilit cum spune Psalmul 50 si Dumnezeu iti va arata daca tu esti sincer, apoi referitor la enumeratile care le-ai facut, toate tipologile exista, da exista preot si mirean si calugar, si facatori de minuni, si clarvazatori, har au toti indiferent, Dumnezeu lucreaza prin toti daca nu ii judecam si altele, exista puteri paranormale in intelesul ca lucreaza puterea Lui Dumnezeu in ei, exista care deschid cartea si care sunt ispititi pentru pacatele noastre ingaduite de Dumnezeu si care sunt decat niste lucrari si ispite dracesti care nu au nicio putere sau adevar ca ar face ceva, iar daca a-i cauta un vrajitor mai rau ti-ai face, iata iti las cateva link-uri ascultale, si poate daca vei asculta, nu dureaza mult, cine stie vei vedea ceva...

https://www.facebook.com/parintele.calistrat/videos/1716132215268710/

https://www.facebook.com/parintele.calistrat/videos/1716128071935791/ - Pilde ortodoxe se numeste filmuletul

https://www.facebook.com/parintele.calistrat/videos/1716119738603291/