| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce au mancat animalele dupa ce au iesit din arca? La fel si Noe cu familia lui.Stiind ca acel potop a distrus tot ce era pe Pamant.Si cum a gasit acel Porumbel ramura de Maslin? Ca doar nu crestea Maslinul la comanda.Si cam repede au secat apele de la peste 8848 m.Si oare unde s-au dus?

Răspuns Câştigător
| Balalau95 a răspuns:

"Cand vorbim de Dumnezeu Cel Atotputernic"
PE BUNE?!? de ce balarii au mai avut nevoie de arca daca D-zeu e atotputernic?!?
si de ce a avut nevoie de potop?!? ca doar putea sa curete pamantul direct cu atotputerea lui... NU?!?

bun venit intre oameni inteligenti, si nu prostime care crede fara sa isi pune intrebari

60 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E vrajeala chestia cu arca lui eon

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate s-au mancat intre ele dupa thinking Poate acel maslin a crescut in anumite zone unde putea sa creasca. Poate apa care era s-a scurs cumva prin oceane, poate nu erau asa inainte.

Sau poate nu big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Au mancat bataie.

| Meme10Memu a răspuns:

Cand vorbim de Dumnezeu Cel Atotputernic intrebarea asta e inutila.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru Balalau95):

Ce ai tu impotriva dude? Daca Dumnezeu a ales sa fie o arca ce ai tu impotriva?

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu acoperi mizeriile ce se afla in spatele necredintei.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca El a ales sa faca in 7 perioade ce ai tu impotriva? Asta nu anuleaza ca e Atotputernic. Lasa prostiile.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Arca a facut-o in aproximativ 50 de ani dude. Trebuia sa faca si Noe partea lui. De aceea i-a dat omului maini si picioare ca sa le foloseasca. Folseste-ti si tu capul, pune-ti mintea la contributie ca nu se prea vede.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Zeus nu e atotputernic dude.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dude. Ia si citeste atent Biblia. Facerea 6:22. Partea cu 50 de ani se deduce din cronologia Biblica. Nu mai vorbi daca habar nu ai. Macar intreaba.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Habar nu ai despre zeii popoarelor muica. Ia si citeste despre cum e descris Zeus.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ia si studiaza ca habar nu ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Du-te si citeste. Nu mai umbla cu prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bai, muica aia e inainte de capitolul 7.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Lasa linkurile astea de nici doi bani. Ia si studiaza atent Biblia.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu zice asa muica. In capitolul 6 a terminat Noe de facut arca.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aia dupa ce a terminat de facut arca in capitolul 6 maica.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu nu intelegi Biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acele versete iti dau tie la pate ca nu intelegi nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Biblia te condamna.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Viata ta e o poveste pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Viata de apoi e viata dupa inviere.

Crestinii satanici cred in viata dupa moarte.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta inseamna credinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aia nu e credina pentru ca nu crezi ca se va intampla in mod sigur.
Eu sunt sigur ca voi fi readus la viata de Dumnezeu daca voi muri.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu poti fi sigur pentru ca se poate intampla sa apara ceva neprevazut.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Multe se pot intampla pana maine. Dumnezeu e 100% sigur ca-si va duce la indeplinire scopul. Ca doar e Atotputernic.

Răspuns utilizator avertizat
| Balalau95 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Wow, chiar in felul asta?!? ti-am pus doua intrebari CLARE si tu te legi de ceva care NU am facut mi se rupe ca a ales o arca, intrebarea era daca e atotputernic DE CE a avut nevoie de ea?!?

| Meme10Memu a răspuns (pentru Balalau95):

Ca a ales o arca nu exclude ca e atotputernic.

| Balalau95 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Cum spui tu, eu sa te contrazic pe tine, nu am zis ca exclude, am intrebat DE CE a avut nevoie?!?

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e nevoie sa se ia la tranta. O face finut.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Balalau95):

Ca asa a vrut El.

Răspuns utilizator avertizat
| Balalau95 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Rrrrrrrrrrrright, deci esti rob-ul lui D-zeu care nu isi pune intrebari
esti tare, nu ma lasa sa te opresc din "credinta" ta... OARBA!

Răspuns utilizator avertizat
| Balalau95 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da big grin

| Balalau95 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"Cand vorbim de Dumnezeu Cel Atotputernic"
PE BUNE?!? de ce balarii au mai avut nevoie de arca daca D-zeu e atotputernic?!?
si de ce a avut nevoie de potop?!? ca doar putea sa curete pamantul direct cu atotputerea lui... NU?!?

bun venit intre oameni inteligenti, si nu prostime care crede fara sa isi pune intrebari