| anonim_4396 a întrebat:

Ce este dumnezeu pentru voi? de ce credeti in el? ce va facut sa credeti in el?

15 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca programezi un virus sa infecteze un PC,si PC-ul respectiv nu are anti virus, va face ce ii spune virusul.
Daca un preot ''programeaza'' un om fara minte, va face ce i s-a spus, dar aici diferenta este ca oamenilor le este frica de satan ca altfel nu ar mai da nici morti pe la biserica.Alta varianta ar fi ca ni se spune de mici despre un om rau cu coarne (cea mai mare tampenie!)si despre DZ care ne va darui un loc in rai unde vom fi fericit pentru totdeauna, asa ca noi traim cu impresia ca exista ca na! doar vrem sa traim fericiti nu?

| barbattttt a răspuns:

Daca il cauti pe Dumnezeu Il gasesti, dar daca iti impietresti inima spunand ca nu exista atunci Duhul Sfana nu mai are cum sa te faca sa IL vezi.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Un rahat.Nu cred.Nimic, de aia nici nu cred.
Sayonara!

| Lilia2621 a răspuns:

Dumnezeu pentru mine este o putere mare, pe care o iubesc mult, si o tin in inima mea. Cred in el pentru ca exista. Nu inteleg persoanele care nu cred in aceasta putere divina, care nu cred in Dumnezeu. Atunci daca nu exista Dumnezeu, cine a facut pamantul, cerul, tot ce exista pe pamant, si cine a facut omul? Cine i-a dat viata omului daca nu Dumnezeu. Si lucrul care m-a facut sa cred in El in primul rind este ca mi-a dat viata, si mereu mi-adat putere, m-a ajutat, m-a ridicat atunci cind am cazut. Nu am cuvinte sa zic ce simt. Pentru ca odata ce l-am primit in inima mea, si odata ce am inceput sa cred cu adevarat in el, sa ma rog, ma simt cu mult mai fericita, nu decad atit demult ca mai inainte pe cind nu prea eram sigura de existenta Lui. Asta e dovada clara pentru mine ca El exista. Si nu imi este rusine sa zic ca cred in Dumnezeu. Si cei care rid de mine lasa-i sa rida, caci Dumnezeu ma va face sa trec peste asta si nu va lasa safiu invinsa.Si sfatul meu este ca sa credeti in Dumnezeu, si veti vedea ca veti fi mai fericiti, si veti intelege multe lucruri in viata, vi se va deschide ochii si veti merge inainte.Pa pa. Succes

| akta a răspuns:

Pentru tine este cartea de gramatica, de aceea nu crezi, si se vede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai inteles si nici nu era nevoie de comentariul tau.raymusic nu are nevoie de gasca.se descurca singur.nu am nimic cu alegerea lui.ci cu faptul ca se repeta.imi plac papafalii.dar oamenii papagali ii urasc si cred slabi si prosti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are cu intrebarea mea nu suntem la piata aici la vanzari de suflete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu pentru mine este iubire.
Nu stiu cat la 100% mai cred acum in El dar cred in Iisus.
De ce? Pentru ca ma rog si imi asculta rugamintile.
Cat despre Dumnezeu, cred pentru ca asa am fost educata.
Pentru ca atunci cand eram mica mergeam la biserica mai des decat la magazinul cu jucarii. Iar acest lucru mi-a intarit credinta.

| LordRoman a răspuns:

Eu cred deoarece ma ajuta mult zilnic, Ii simt prezenta si stiu ca exista

| anonim_4396 explică (pentru LordRoman):

Ma crezi ca daca si la nepotica i spun ca mos craciun o ajuta va spune la fel ca tine?