| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un bine facut inocent (din inima) e la fel ca un bine facut de frica lui Dumnezeu?

21 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Pana la urma finalitatea conteaza. Dar problema e ca majoritari nu sunt cei care fac bine de frica lui Dumnezeu, ci cei care fac bine de ochii altora.

| ZOZOKid a răspuns:

Nu. Un bine facut din inocenta inimii este mult mai valoros decat unul facut doar din frica.

| danay72 a răspuns:

Lui Dumnezeu ii place cand noi facem lucrurile din inima si nu din dorinta de a fi vazuti de alti, iar apoi El isi da seama daca noi facem un lucru din dorinta de a nu-i displacea si atunci se bucura mult.

| qwerty21 a răspuns:

Nu conteaza.binele conteaza happy

| Bradster a răspuns:

Evident,nu!

| Bradster a răspuns:

Laura a punctat foarte bine; merci Laura!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei un:
1. Raspuns crestin?
2. Raspuns ateu?
3. Raspuns sincer?
4. Raspuns inteligent?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe urmatoarele crestin, ateu, inteligent le stiu happy. Da-le si tu pe toate daca te plictisesti ca de asta-I forum, sa vada toata lumea happy.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1. Orice bine inocent este pe placul Domnului, caci Domnul ne-a creat pe toti inocenti si puri la suflet.
2. Radem, glumim, phutem, platim. Mocca ingrasa. Ce papagali!
3. Daca eu pot sa dorm linistit noaptea dupa ce am comis-o, e OK.
4. Nu stiu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti l-as spune eu pe ala diplomatico inteligentus dar dureaza prea mult. Trece prin toate si nusupara pe nimeni si se termina cu: nici la Dumnezeu nu i-ar displacea o halba de bere mai ales daca urmarile ei dau un rezultat 100% inocent big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Http://i.imgur.com/3Sd6P.jpg

| CleverAdvisor a răspuns:

Nu exista bine facut din inima.Doar ipocrizie.
Start flaming.

| anonim_4396 explică (pentru CleverAdvisor):

Eu chiar te contrazic. Cunosc o multime care fac bine cu inocenta fara s-astepte nimic in schimb, nici macar o apreciere.

| CleverAdvisor a răspuns (pentru anonim_4396):

O da! Pentru ca toata lumea e buna, inocenta si au constiinta curata.Chiar daca nu asteapta ceva in schimb, o fac pentru ei.Ca sa se simta mai bine.Trecutul lor poate fi mult mai intunecat decat crezi tu.

| anonim_4396 explică (pentru CleverAdvisor):

Da ce pornit esti! Cred c-ar trebui sa te abati mai nult pe la categoria Sanatate happy. Pai stii ca de obicei gasesti numai ce cauti. Daca esti asa fixat/a pe ideea asta peste ce crezi ca vei da?!

| CleverAdvisor a răspuns (pentru anonim_4396):

Peste ce cred ca voi da? Peste ce dau in fiecare zi:Ipocrizie si Minciuna.

| anonim_4396 explică (pentru CleverAdvisor):

Pai deh, intrebarea era simpla. Putea fi doar raspuns d sau nu. Nu e nevoie de mai multa palavragealaa, chiar nu tin deloc sa aflu problemele altora. Merci de raspuns si numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wau, ti-ai luat FB si inteligicopterus pe raspunsul asta de la fane blonde laughing
Parca esti oglinda fermecatoare din castelul Vaduvei Negre, care o lauda de fiecare data de frica sa nu dea cu ea de pamant si s-o sparga rolling on the floor

| xsamisdx a răspuns:

Eu zic ca Dumnezeu nu accepta ceva facut de frica.TU trebuia sa faci un lucru din inima, ca VREI! nu ca esti OBLIGAT! asculta-ti inima.vei vedea ca viata va fi mai usoara.successss!;-)

| Cosmin_Romanescu_1996 a răspuns:

Un bine facut din inima conteaza cel mai mult...deoarece te simti bine si probabil ca Dumnezeu se bucura mai tare la un bine facut cu inima decat cu sila(sau obligat)