| Serenade a întrebat:

Ce facea Dumnezeu cu iubirea sa atunci cand singurul lucru care exista era doar el insusi? Se iubea pe sine? Noi am auzit ca Dumnezeu nu este un mare fan al masturbarii. Pe cine se razbuna Dumnezeu atunci cand nu exista nimeni pe care sa se razbune? Care este functia pe care o indeplineau sentimentele umane in Dumnezeu atunci cand singurul lucru care exista era doar Dumnezeu? De ce ar fi dotat acest Dumnezeu cu niste capacitati complet inutile? Daca Dumnezeu a fost dintotdeauna milostiv si drept, cu cine era milostiv si drept, cu vidul din jurul lui?

2 răspunsuri:
| 1libercugetator1 a răspuns:

Sti ca dumnezeu a trait in intneric total?

| amusername2 a răspuns:

Poate avea un prieten imaginar, Dumnezeu fiind el insusi imaginarlaughing