| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Ce ideologie mai e si asta? Cum ca Dumnezeu a creat omul?
Voi cum credeti ca este logic :

Dintr-o inteligenta superioara se naste una inferioara?

Dumnezeu este involutionist?

Asta mai se poate numi Evolutie?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu consider că trebuie reformulată întrebarea, spre a se înțelege, mai clar, cea ce ai vrut să întrebi!

| ghiolbitza a răspuns:

Faptul ca Dumnezeu a creat oamenii nu poate fi privit ca involutie. Dumnezeu fiind insasi perfectiunea, a creat omul perfectibil, pentru ca omul, prin efort propriu, sa ajunga la o stare de existenta asemanatoare cu cea a lui Dumnezeu.

| BeyondTheDarkSun explică:

Nu iti mai baneaza adminisrtatorii IP-ul odata? M-am saturat de trolling-ul tau de prost gust.

| AlexeHellsing a răspuns:

Tabloul artistului e mai perfect decât artistul sau invers? Nu există perfecțiune peste perfecțiune. Dacă Dumnezeu este perfecțiunea cum vrei să ne naștem mai perfecți decât El?

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nu poti dialoga cu persoane care au ca baza fantezia

| Qinz a răspuns:

Ba! Tocmai Dumnezeu spune ca lumea involueaza nu evolueaza, Dumnezeu zice ca in timp totu o sa se faca praf! asa pe limba noastra, Dumnezeu nu spune ca lumea o evoluat, Dumnezeu ca timpu le face praf pe toate, si asa si e, voi credeti ca noi suntem la inceputu evolutiei.
Si ce-ai fi rut ca Dumnezeu sa ne faca ca el? Pe lucifer nu l-a facut ca el? si ce-o facut?

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Qinz):

De ce a permis Dumnezeu Involutia? De ce a mai creat atunci omenirea? Care a fost Scopul crearii acestei lumi?

| Qinz a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Dumnezeu spune ca la creat pe om din iubire pentru el. Tu sa zicem daca ai avea 25 de ani si o sotie nu ti-ai dori un copil?
Dumnezeu ne-a creat din dorinta de a avea copii, de aicea vine si dorinta noastra de a avea copii. Da noi l-am respins pe Dumnezeu, il uram atat de mult pe Dumnezeu si ne este teama de absenta lui incat incepem sa-l renegam, da iti zic eu cu toata stiinta posibila, si Dumnezeu zice ca nimeni niciodata si nimeni nu sa poata sa dovedeasca inexistenta lui.
Scopul acesti lumi, inainte era sa traim fericiti in gradina Edenului, acum scopul este sa fi mantuit ca Dumnezeu zice ca de la caderea in pacat, lumea se duce in jos.
Si de aceea si zice, nu cauta fericirea, ca te pierzi si intoarcete la mine.
Tu crezi ca tu vi din nimic, ca tu esti pura materie, cea ce este ilogic.