| BloodPrison a întrebat:

Cum credeti ca a aparut omul A. Dumnezeu B. evolutie din maimute tongue argumentatibig grin{dau funda la cel mai mai...laughing

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

@WeeD

Dar pe Dumnezeu facand oameni l-ai vazut?

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

C. Din greseala. Cum asa? Comite des greseli.

| WeeD a răspuns:

N`am vazut nici o maimuta evoluand in om straight face n-are treaba cu maimuta.A aparut prin Dumnezeu.

| WeeD a răspuns:

HepHep nu ma interesaza ce crezi tu asa ca dai cu praf de mers.

| xt9000 a răspuns:

A aparut prin dumnezeu dar si prin maimute.adica cand dumnezeu a creat lumea nu a facut totu intr-o forma finita, doar a facut legile prin care materia se putea dezvolta.deci el practic a creat maimutele si noi am evoluat din ele

| Crya a răspuns:

A.Dumnezeu...Nimic nu se intampla "la intamplare" in ziua de azi. Un argument pro este faptul ca Biblia care dateaza de aprox. 2000 de ani inca mai exista si este citita de foarte multi oameni. Altul este faptul ca daca ar fi fost adevarata varianta B, de ce acum oamenii nu mai evolueaza din maimute. Eu cred ca exista Dumnezeu la baza acestora pentru ca altfel parca nu ar avea sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema la religie/istorie, huh?
Pai a evoluat din maimute. Pentru ca Dumnezeu este un abstract element creat de oameni pentru a mentine echilibrul intre ei si pentru ca lumea sa nu o ia razna. Omul l-a creat, deci, pe Dumnezeu.

| SlendeR a răspuns:

Din punct de vedere crestin,Dumnezeu la facut pe Adam,apoi dintr-o coasta de-a lui, a facut-o pe Eva, cei 2 nu au ascultat de Dumnezeu si au mancat din pomul interzis...mai departe scrie in carte big grin Iar din punct de vedere stiintific,toata evolutzia s-a produs cu o explozie nucleara,care a produs crearea soarelui,apoi a poamantului, amestecul de gaze si materii a produs crearea de materii prime (pamant) si oxigenul, totul desi...se reduce ca si toate astea au fost facute cumva doar nu are cum sa fii fost din toadeauna nu?laughing nu e logic deci poate cineva sus existasmug happy

| MelissaTheNiece13 a răspuns:

A clar

| wld a răspuns:

Cel mai probabil raspunsul este unul complex, mixt pe care foarte putini il intuiesc si mai putini il stiu si de care aproape nimeni nu este sigur. Din punct de vedere religios (iudaic si crestin) Lumea are o vechime intre de pana in 10, 000 de ani. Dar "un an" e relativ, asa cum este si credinta... Cred ca nimeni nu a stabilit o varianta oficiala.

| EllicutsaV a răspuns:

Sunt de acord cu xt9000 deoarece Dumnezeu a facut maimutele, concluzia fiind A. Dumnezeu. Sper s ate fi lamurit raspunsurile noastre.