| freebiker a întrebat:

Ce intelegeti prin satanism?

Răspuns Câştigător
20 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Moartea sufletului

| Woodenpints91 a răspuns:

O religie ca oricare alta. Doar că aici am întâlnit destule persoane inteligente.

| seagate a răspuns:

O grupare de idioti.

| doctorandus a răspuns:

Satanism a la LaVey=ateism+facut misto de crestinism. Pentru LaVey, Diavolul e un simbol al individualismului, nu o fiinta care ar exista in mod real. Biserica lui Satan nu recomanda nimic ilegal.

Order of the Nine Angles=propaganda nazista sub masca adorarii lui Satan. In mod formal, adeptii ONA cred ca Diavolul exista in mod real.

Restul satanistilor care chiar cred ca exista Diavol sunt niste ciudati. Pe langa acestia, vor exista intotdeauna bolnavi mentali care pretind ca Diavolul i-a pus sa ucida sau sa violeze copii.

| danay72 a răspuns:

Persoane care in mod constient se inchina la Satan si il venereaza.

| Vasybulan a răspuns:

Cel ce se inchina lui satan si ii face voia
:d

| mat31new a răspuns:

Baiatu cu berea si fata cu buricu gol.

| McMinoru a răspuns (pentru mat31new):

laughing) loll adica tu nu bei bere sau ce? fata cu buricu gol?laughing nu sti ce zici
Am 15 ani si beau si am multi prieteni care beau si fete cu buricu gol am vazut destule! chiar dka esti preot tot bei si tu o bere, tuica cevalaughing

| mat31new a răspuns (pentru McMinoru):

Vinwinking

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Un satanist este constient de existenta lui Dumnezeu....cred!

| Disstrict a răspuns:

Satanismu pe scurt ii o religie pentru unii fix in fix cu toate povestiirile lor cum fac si ortodoxi catolici etc numa ca ei au o inclinatie mai bizara de aia is judecati prost mai tot timpul nu stiu dc dar na...

| iKaede a răspuns:

Idioţenie happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru iKaede):

Idioţenie? De ce?

| iKaede a răspuns (pentru Woodenpints91):

Numai oamenii idioţi şi'ar dedica viaţa lui Satana;].

| wforweirdo a răspuns (pentru iKaede):

Da cine eşti tu să spui asta? Şi atunci, numai oamenii inteligenţi sunt creştini, sau ce?

| iKaede a răspuns (pentru wforweirdo):

Nu am zis asta. Sunt o mulţime de oameni mai puţin inteligenţi, creştini. Dar, un om, care e conştient de ce se va întampla, nu îşi dedică viaţa lui Satana. P. S! Nu am vrut să jignesc pe nimeni :].

| iKaede a răspuns:

Mhm. Aloo! Ce dracu?! Băi, eu nu am jignit pe nimeni :]. Asta e parerea mea Wooden nu ştiu cum;]. Nu te'am jignit, şi dacă am jignit pe cineva, " I'm sorry :-s " Damn', asta ai vrut să auzi?! Poftim! Pt. că eu nu v'am jignit, e o simpla parere, diferită de la un om la altul :-s. NU TREBUIE SA COMENTEZI PE FIECARE PĂRERE happy.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru iKaede):

Am zis eu că ai jignit pe cineva? Nu trebuie să jigneşti pe nimeni ca să dai un răspuns retardat şi de care chiar se merită să mă iau.

| iKaede a răspuns (pentru Woodenpints91):

*facepalm* Cum?! " Freebiker " a pus o întrebare : " Ce înţelegeţi voi prin satanism? ". Eeh, şi eu am răspuns " Idioţenie ". Eu nu cred că ai un vreun drept să începi să comentezi aiurea pe PĂREREA MEA!;}. Această întrebare a fost pusă de " freebiker " să vadă şi părerile noastre! :\.