| satanistadtrerdhj a întrebat:

Ce stiti despre satanism?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Stiu cele 11 reguli satanice, ca LaVey a scris Biblia satanica si ca lumea intelege satanismul complet pe dos.

| Adryan_Dan_1991 a răspuns (pentru mODIN):

Asta e capcana pe care o intinde deavolul pare ca totul sa fiie frumos si bine pana te prinde in capcana apoi face ce vrea cu tine e ceva viclean inca nu ti-ai dat seama ca vulpea viclean

| mODIN a răspuns (pentru Adryan_Dan_1991):

Citeste cele 11 reguli satanice si spune-mi ca sunt rele.

| Adryan_Dan_1991 a răspuns (pentru mODIN):

Da am citit si nu sunt bune dar pentru cine nusi da seama deavolul e viclea el se poate transforma chiar si in inger alb si sa zica cai dea lui Dumnezeu cum a facut-o cu IIsus uite aici cate cv sper sa te ajute Cel mai des, diavolul se arata sub forma omului care pacatuieste, si care se pune in locul lui Dumnezeu, incercand sa conduca lumea. "Nimeni sa nu va amageasca in vreun chip; caci nu va veni inainte ca sa fii venit lepadarea de credinta, si de a se descoperi omul faradelegii (Sau: omul pacatului); fiul pierzarii, potrivnicul, care se inalta mai presus de tot ce se numeste "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de inchinare. Asa ca se va aseza in Templul lui Dumnezeu, dandu-se drept Dumnezeu. (2 Tesaloniceni 2:3-4)

Diavol

Referintele biblice ne arata ca diavolul poate sa posede oamenii, sa ii ispiteasca, sa ii impinga catre rele, si sa lucreze prin ei. Diavolul ii foloseste pe oameni pentru a se lupta cu Dumnezeu. Il cunoastem cel mai bine prin ipitirea lui Iisus in desert: "Atunci Isus a fost dus de Duhul in pustie, ca sa fie ispitit de diavol" (Matei 4:1).

| Adryan_Dan_1991 a răspuns (pentru mODIN):

Si uite continuarea
Insa Iisus ii spune pe nume si il alunga, nu cedeaza ispitei: "Pleaca, Satano", i-a raspuns Iisus. "Caci este scris:, Domnului, Dumnezeului tau sa te inchini si numai Lui sa-I slujesti." (Matei 4:10)

Cel ce se preface in inger al luminii

Diavolul are ca principala caracteristica viclenia, pentru ca se poate preface intr-un inger al luminii, si poate amagi. "Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina. Nu este mare lucru dar, daca si slujitorii lui se prefac in slujitori ai neprihanirii. Sfarsitul lor va fi dupa faptele lor." (2 Corinteni 11:14-15)

| mODIN a răspuns (pentru Adryan_Dan_1991):

Uite,eu nu cred nici in Dumnezeu nici in Diavol, asa ca-mi zici tu ma afecteaza

21 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oameni care in mod constient se lasa sub influenta lui Satan. Oricum, intreaga lume e sub conducerea sa. 1Ioan5:19

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E o preamarire a dracului

| sublime89 a răspuns:

Suficiente cat sa nu-mi placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adeptii satanismului merg in directie opusa.
Totul este sub control.
Nivelul lor de evolutie doar atat le permite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce vrei despre satanism gasesti aci: www.bucurialuisatan.com
Hail Satan!

| Scarbo a răspuns:

In trecut am fost satanist Laveyan, apoi am devenit satanist spiritual, l-am practicat pana la telechinezie, am ajuns sa controlez cat decat elementele : apa si pamant, apoi am devenit satanist traditional, de unde am tras concluzia ca satanismul este la fel ca si celalte religii, si ca nu merita sa-mi pierd timpul cu astfel de prostii, cel mai bine este doar sa studiezi religia respectiva, sa-ti faci o idee despre aceasta, numai sa nu-l practici, ca te aprofundezi prea mult in astfel de lucruri banale, si in acest fel se naste prostia omului, nu te mai lua dupa altii si fii original, si te vei simti mult mai implinit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Frate, deci tu ai reusit sa controlezi 2 elemente si ai renuntatlaughing
Uite o idee chiar daca ai dorit sa renunti la religie deoarece ai considerat ca nu vrei sa te inchini demoniilor(nici nu era neaparat obligatoriu sa faci acele ritualuri daca nu simteai dorinta sa faci asta) trebuia sa continui cu ocultismul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

"am ajuns sa controlez cat decat elementele"rolling on the floor)

Ce puteai sa faci sa stinig focul?laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar, fiecare element corespunde unui factor psihologic din persoanalitatea ta, daca controlezi si echilibrezi elementele, o sa iti poti controla in mare parte personalitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Revino-ti...te-ai uitat prea mult la S.F

| Scarbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Autosugestia, doar mi se parea ca le controlez pentru ca asta imi doream pe atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Eeee...asta-i altceva

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Multi se vor satanisti doar pentru atentie, aia care au nickname-uri de genul "SatanistulGigi", "IlIubescPeSatan666" si poarta pentagrame pe tot ce au la ei fiind fruntea penibilului.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Oameni plictisiti, fara nimic constructiv in mintea lor.
adica nu e suficient ca avem 15 mii de religii, trebuie sa avem si anti religie...un rahat.

| adelina9999 a răspuns:

Este o religie, cred