| RuxandraBianca a întrebat:

Ce parere aveti de clarvazatori? nu ma refer la sarlatani.
din cate stiu, majoritatea s-au ales cu aceasta, sa-i spunem, abilitate, in urma unui accident, in care s-au lovit la cap.

25 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Clarvazatorii nu au legatura cu Dumnezeu, de fapt Biblia condamna pe cei care practica spiritismul.Deuteronom18:10-12

| usuk a răspuns:

Clarvazatori? pfff, oameni cu multa imaginatie si putere de convingere>atata timp cat nu mi se arata o dovada...ai ghicit! NU cred

| oprescudorin11 a răspuns:

Clarvazatori exista. Greu sa-i deosebim de cei reali. Dar, ce am constatat pe 'pielea mea' este ca nu ai nevoie de asta, caci 'aciuarea ' la o religie, te poate ajuta sa transcezi si nu ai nevoie de nimic, decat de propriul D-zeu. Ca nu am fost la "subiectul intrebarii', sunt dator sa -mi zic parerea. Daca un om a suferit un accident la cap, a supravietuit, pate capata ca si un trasnit de fulger anumite capacitati de clarviziune. Dar, va obtine acelea care-i sunt date. Nu voi apela la astfel de persoane. Imi cer scuze. Libertatea alegerii iti apartine!

| Alphawolf a răspuns:

Ce intelegi prin "clarvazatori"?

| RuxandraBianca explică (pentru Alphawolf):

" Clarvazatorii sunt persoane dotate cu niste calitati extrasenzoriale, care pot vedea lucruri despre o persoana sau un eveniment ce nu sunt accesibile oamenilor de rand."
acum sper ca ai inteles la ce ma refer.
unii clarvazatori ajuta la rezolvarea crimelor, pentru ca "vad" intr-un fel, unde e cadavrul, sau un obiect cheie, sau unde s-a petrecut crima, sau cine este asasinul etc. sau pot chiar identifica criminalul.
ei au niste simturi, pe care oamenii obisnuiti nu le au.

| Alphawolf a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Eu unul ma indoiesc ca exista asfel de persoane. Am vazut si eu prin filme ca se facea reclama la asfel de persoane, dar filmele sunt doar filme. Mie, pana in prezent, realitatea nu mi-a dat de inteles ca ar exista persoane "clarvazatoare".

| Miauti a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Gresit! Sant accesibile oamenilor, doar ca nu sant dezvoltate.
http://pazniculviselor.blogspot.ro/search/label/Abilitati

http://www.youtube.com/watch?v=3F3ovb2kZ9Q

| ErrorFound a răspuns:

Te rog, cati ani ai?
Astfel de tampenii n-am auzit decat prin filme.

Hai sa spunem ca astfel de abilitati ar exista, daca te lovesti la cap cum iti inchipui ca poti capata asa ceva?
Probabil un soc ar putea dezvalui asa ceva, dar nu-ti inchipui ca fiecare lovit la cap e clarvazator.

Ai auzit de glanda pineala?
Daca nu, si vrei sa afli mai multe, da-mi un mesaj in privat si am sa-ti explic bucuros.

| RuxandraBianca explică (pentru ErrorFound):

Nu stii ca nu e frumos sa intrebi un om cati ani are? in plus...ce conteaza? uite-te si tu la documentarul de mai jos si apoi spune-mi parerea ta.

| Voidwithin a răspuns:

Clarvazatori nu proroci de ai Domnului da!
Sau vrajitor de ai satanei.
Ori sarlatani.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Daca vrei, lasa un mesaj privat si iti explic care e treaba cu clarviziunea.

| HDeNiSaR a răspuns:

Biblia în Deuteronomul 18:10–12 arată că Dumnezeu urăşte tot ce ţine de magie!

Nu putem lua parte şi la masa demonilor şi la masa lui Dumnezeu!

| RuxandraBianca explică (pentru HDeNiSaR):

Dar tocmai, nu cred ca e magie. chiar nu cred. cred ca in urma unui impact, creierul a patit ceva si a capatat niste aptitudini noi.
stii nu ma refer la persoanele ălea, la care te duci si iti "citesc viitorul" laughing
vorbesc de cu totul alte persoane
am vazut un documentar mai demult, dar nu mai stiu cum se numea ca ti l-as fi dat sa-l vezi. nici eu nu credeam in chestiile astea, dar mi-am schimbat parerea.
repet, nu m-am referit la vrajitoare dălea de-ti citesc in palma rolling on the floor

| mariaalessandra a răspuns (pentru HDeNiSaR):

Daca un om poate din intamplare sa faca asta nu este o practica demonica, ci un har de la Dumnezeu, la fel ca a proroci.

| HDeNiSaR a răspuns (pentru mariaalessandra):

Dar Satan nu poate oferi daruri?
orice ai face tot intri în contact cu demoni!
Biblia arată că nimeni nu poate şti ce aduce ziua de mâine! nici un om!
Bine Dumnezeu poate dar nu ne încalcă liberul arbitru!

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Pai da, dar magia ma refer tine de rugaciuni si ritualuri sunt anumite simboluri si cuvinte care cu ajutorul energiei tale se pot intampla diferite nebuni nemaivazute

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Eu nu am nimic cu voi dar nu mai credeti chiar tot de la parinti si televizor si prosti.Trebuie sa va cunosteti si spiritul vostru nu vreau sa spamez si sa scriu ca un retardat ca oricum ma doare mana de la tastat fk my life.Magia este diferita dar tine de ritualuri religioase si rugaciuni si enditati invisibile spirite Dar Dumnezeul entitatilor la care toata lumea se roaga din religii este acelasi lucru cu diavolul care nu exista.Deci mai pe scurt d-zeul si diavolul sunt aceias persoana sunt o enditate extraterstra de manipulare.Voi chiar nu va puteti gandi ce plan genial poate vi ala care doar pacaleste milarde de oameni ruganduse la o entitate superioara chiar trebuie sa le admir inteligenta extraterestrilor bravo ati putut pacali jumatate din lume.

| RuxandraBianca explică:

Uitati-va la documentarul asta pe care l-am vazut mai demult. ca sa stiti la ce ma refer.
http://www.youtube.com/watch?v=3m3IusUdwgk

| RuxandraBianca explică:

V-ati lamurit happy?

| RuxandraBianca explică (pentru RuxandraBianca):

Ups...scuze, am crezut ca nu a fost publicat raspunsul meu happy

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Eu ce visam se intampla si profesoara de religie me-a spus ca sunt ganduri ori de la Dumnezeu ori de la necurat.

| florySim a răspuns:

Ortodoxia respinge orice forma de ocultism. Vrăjitoria, magia şi toată gama de descântece nu sunt de la Dumnezeu, întrucât prin Revelaţia dumnezeiască Însuşi Dumnezeu se pronunţă clar împotriva lor: „Nu vă amăgiţi! Nici furii, nici vrăjitorii, nici necromanţii, nici sodomiţii … nu vor intra în Împărăţia lui Dumnezeu". Dacă aceste preocupări s-ar manifesta numai în spaţiul extra-creştin, ar fi, desigur, tot negative, dar nu atât de periculoase. În măsura în care, însă, tind să îmbrace şi o „haină" creştină sau să fie „creştinate" într-un anumit fel de către cei ce le practică sau de creştinii care nu intuiesc sorgintea şi susţinerea lor demonică, situaţia devine foarte gravă, iar avertismentul Sfântului Pavel devine mai actual ca oricând: „deosebiţi duhurile, că nu toate sunt de la Dumnezeu".De asemenea, clarviziunea nu este de la Dumnezeu.Prin păcatul lui Adam, noi am pierdut vederea sufletească, iar vederea ochilor are totuşi limitele ei fireşti, rânduite tot de Dumnezeu. Cine caută să vadă cele nevăzute din curiozitate, este uşor vânat de demoni, care pot să transmită pe banda minţii noastre, cu care au o oarecare înrudire, diverse informaţii din organism, din lumea înconjurătoare, de sub pământ etc., pe care noi în mod obişnuit nu le surprindem, dar pe care demonii, ca fiinţe raţionale şi personale, le cunosc foarte bine.Demonii nu cunosc viitorul. Atunci când ei descoperă unele lucruri viitoare fac aceasta recurgând la diverse evenimente conjuncturale, se folosesc adeseori de profeţiile autentice, pe care le cunosc mai bine ca noi, sau fac caz de unele informaţii pe care şi le comunică între ei şi noi nu le cunoaştem. Sper ca ti-am fost de folos.

| DimaondRax a răspuns:

Am sa vorbesc mai mult deci trebuie sa citesti tot pentru a intelege! Buna Roxandra eu cred ca clarvazatori nu au puteri atata timp cat tu nu le acorzi puterea. Pentru ati da un raspuns real imposibil de inteles dar este foarte adevarat dar greu de inteles ce pot sa-ti spun este ca clarvazatori nu exista pentru ca ar dsistruge balansa universului.Pe scurt aici in calea lacte nu poate exista nimic mai rau sau mai bun aici este balansa.Si asa trebuie sa fi si in realitate sa faci ce simti, sa ati asculti inima si chiar sati raspunzi singura la anumite intrebari.Eu cred ca nu este rau sa vorbesti si in gand singura este foarte important.Dar ca sa fiu mai rapid si sa nu spamez clarvazatori, magicieni si fintele si entitatile si toate celalalte sunt minciuni pentru ati fi frica de necunoscut dar de ce sa ne fie frica de necunoscut.Chiar si religia si docmele ei sunt acelasi lucru cu calrvazatori minciuni.Sti nimeni nu stie adevarul suprem pentru ca stam in padure si nu putem vedea adevarul de sus pentru a vedea cu adevart padurea si marea mare minciuna este RELIGIA care este un program. Teai uitat vreodata la filmul matrix sa stii ca nu e doar SF.Bine chiestea asta e unpic de speriat pentru ca tie frica sa afli informati despre univers despre spirite despre etc ceea ce este ascuns si trebuie aflat este acest mesaj CU TOTI SUNTEM LA FEL IN SPIRIT TOTI AVEM UN SPIRIT SI SUNTEM DUMNEZEI AI UNVERSELOR NOASTRE PENTRU CA NU EXISTA DOAR UN DUMNEZEU CI SUNT O INFINITATE TU ESTI AICI PENTRU A EXPERIMENTA SUBCONSTENTUL TAU STIE ASTA DAR TU NU STI PENTRU CA AI UITAT.

| RuxandraBianca explică (pentru DimaondRax):

E ruxandra, nu roxandra.
si in legatura cu religia, scuze dar ai gresit persoana
https://www.facebook.com/....../photo.php
oricum multumesc pentru raspuns. banuiesc ca ai stat ceva sa-l scrii :)

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Mult si scuze pentru greseli dar m-am grabit