| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre operatiile estetice?
(si aici nu ma refer la cele facute pentru a corecta malformatii sau urmarile unui accident)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred că cele de înfrumuseţare nu-şi au rostul.Fiecare are ceva frumos în el.Multe operaţii duc la mutilarea organismului, păcat dacă aşa te-a lăsat Dumnezeu şi mama natură, rămâi aşa.

| mona a răspuns:

Cele pentru a corecta malformatii mai merg dar operatiile estetice la care majoritatea vedetelor apeleaza sunt exagerate, chiar nu le vad rostul, isi pun sanatatea in joc

| Oana92 a răspuns:

Persoanele care apeleaza la astfel de trucuri au nevoie de consiliere si terapie psihologica pentru ca este clar ca stima lor de sine este la pamant.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, sunt complet neinteresat de ele, este inextricabil să faci operaţii de modelare a sânilor, tot aceeaşi persoană eşti, nu te încălzeşte cu nimic, din contră eşti văzută altfel, oamenii înainte să facă ceva nu gândeşte apoi o dă în boli, complicaţi din cauza unor prosti.
Sunt dezamăgit cu sunt din ce în ce mai multe persoane păcălite.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă tu consideri că ești prea urât și nu te strici mai tare cu acele operații cum a făcut Michael Jackson, dacă simți că nu te poți corecta nici măcar cu fardurile, dacă vrei să îți pui sănătatea în joc, atunci ce alternativă să ai în afară de asta? Știi tu, frumusețe pe muchie de cuțit, celebra emisiune. Dar am observat că, fără acele farduri, acele femei nu se modificau cu foarte mult. O tunsoare bună, care să mai mascheze din defecte și un machiaj adecvat te pot salva.

| DraudeS a răspuns:

Nu sunt indicate in nici un caz. Nu le vad rostul. Plus ca pot aparea complicatii dupa.

Sanatate!

| HoneyPot a răspuns:

Calculand riscurile si beneficiile poti vedea ca riscurile sunt mari, iar beneficiile sunt doar de ordin psihologic.

| Swanda a răspuns:

Heii happy
Nu iti recomand happy In caz ca vrei sa faci operatii pentru modelarea corpului iti dau un sfat - o prietena de`a mea si-a facut operatii estetice, si acum are cancer la san...
Nu iti recomand :*
Pupici

| anonim_4396 explică (pentru Swanda):

In nici un caz nu ma gandesc la operatie.
Parerea mea e ca in general sunt o prostie.
Voiam numai sa vad ce pareri au si alti oameni happy

| Swanda a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok happy