| raMLesS a întrebat:

Ce parere aveti de Elon Musk?
Ce parere aveti despre ideile si creatiile lui, despre Tesla?
Credeti ca ce vrea el sa faca este ceva bun? Aici vorbesc in special de colonizarea planetei Marte.
Ce spune dumnezeu/biblia despre aceasta tehnologie avansata, implicit colonizarea altor planete?

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Este cel mai bun om de pe aceasta planeta. De la vârste fragede a avut succes in diferite proiecte. Este un om foarte destept, a fost la cele mai bune universități ale lumii și este un vizionar. El este fondatorul PayPal. După ce l.a vandut a vrut sa reinvestească in afaceri si asta i.a adus numai succes. A fondat SpaceX care se ocupa de explorarea spatiului cosmic si are in plan colonizarea planetei Marte, misiune ce se va întâmpla in perioada vietii noastre. A fondat Tesla, o firma ce se ocupa de industra auto electrica si datorita acestei industrii avem o dorina mai mare pentru masini electrice iar celelate mari firme care aveau masini pe ardere interna vot trece pe variante electrice iar într-un final doar pe fabricarea lor. A fondat de asemenea si Neuralink, o firma ce se ocupa de robotica si de creierul uman pentru a conecta creierul la diferite aparaturi si chiar sa le conecteze la internet, cel mai mare plan al lor va fi sa descarce continutul creierului intr.un calculator. Multi credinciosi vor spune ca este un pacat si un nenorocit ce face insa adevărul e altul, pe care ei nu si.l pot insusi in minte doarece sunt prea inculti si acela este ca mulți oameni care au handicap vor putea duce o viață normala deoarece Neuralink va creea membre robitice 1:1 cu membrele umane fiind conectate direct la creier prin unde electrice, iar diferența nu va putea fi vazuta de cat de bine si identice vor fi facute. Prea greu pentru mințile credincioase sa inteleaga cu ce se manaca asta. Iar in ultimul rand a fondat si o firma, am uitat cum se chema, pentru a vrea tuneluri sub pamant pentru o mai buna circulatie, si pentru a mai rarii din traficul asta atat de ingreunat. Omul este fizician, inginer, designer și proiectant industrial, inventator și inovator, programator și creator de software, antreprenor tehnologic și filantrop. N.au de unde credinciosii sa stie ce sunt astea. Este modelul meu in viata si ii doresc mult succes. Cine nu il agreeaza si il blaneaza e clar un incult care e condamnat la saracie si la o singura masa pe zi cu nelipsitul parizer.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie, despre răpirea la cer ( sau plecarea cu rachete spre cer), spre cosmos. Și mai scrie despre un cer nou și un pământ nou ( o altă planetă). Caută.

| Celcestietot a răspuns:

In Biblie nu scrie despre asa ceva.

| PainTech a răspuns:

"Ce parere aveti de Elon Musk?"
Complet nebun, workaholic și determinat în fața provocărilor. A avut idei aparent imposibile, le-a dus la capăt. Per total îmi place.

Omul vrea să modernizeze infrastructura, să treacă la surse regenerabile și să folosească rachete reutilizabile. Sigur vrea să facă ceva bun. Dacă voia doar să facă bani atunci investea in afaceri sigure profitabile.

| raMLesS explică (pentru PainTech):

Daca voia doar bani... E miliardar, se putea retrage oricand, putea sa-si vanda companiile, si putea trai in lux la un alt nivel pana la sfarsitul vietii+ copiii, nepotii, stra-stra-stra-stra nepotii, si inca alte sute de generatii după el. Cand ii aud pe astia ca face totul pentru bani... Ce il mai intereseaza pe el banii cand are deja cat nu poate sa cheltuie in 10 vieţi? Nu e ca si cum i-ar baga in buzunar. Dar argumentele astea vin de la persoane cu un iq cat numarul la pantof, care muncesc pe minimul pe economie.

| PainTech a răspuns (pentru raMLesS):

Corect.

| badpanda a răspuns:

Nu-l cunosc si nu pot sa am o parere.Asa din ce aud prin diferite articole este apa de ploaie.

| Dddonkey a răspuns:

Apocalipsa 13
16 Şi a făcut ca toţi – mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte 17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei. 18 Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este: şase sute şaizeci şi şase.
Personal nu cred ca au fost/vor merge pe luna vreodata, si nu sunt singurul. Sunt multe intrebari care inca nu au raspuns, cel putin in unele conferinte sau facut mai mult de ras si fata de simpatizantii plecatului pe luna nu cei care nu cred.
Ei nu stiu ce se afla sub apa in cele mai multe locurii din lume dar vor sa ajunga pe luna.

| shareable a răspuns:

E dus cu vaca