| Inferno a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca nici macar crestinii nu stiu de cate ori apare cuvantul "maduva" in Biblie?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

De trei ori:
(Iov.21:24), (Isa.25:6), (Evr.4:12).

| Inferno explică (pentru anonimg):

Uite un crestin adevarat care a citit Biblia. Te felicit.

| Holiday a răspuns (pentru Inferno):

Nu trebuie sa citesti Biblia ca sa stii de cate ori si unde apare un cuvant, exista un fel de "dictionar al bibliei", nu se cheama asa, dar imi scapa acum numele, unde sunt trecute toate cuvintele (bine, nu prepozitii, conjuctii, aricole nehotarate), si de cate ori apar si unde. L-am vazut( dictionarul, sa-i zicem asa), la un Martor al lui Iehova, probabil e bibliografie obligatorie.

| Inferno explică (pentru Holiday):

Doar glumeam putin.

6 răspunsuri:
| Inferno explică:

Insulti in spiritul crestinismului?

| danay72 a răspuns:

Evrei4:12,iov21:24,isaia25:6

| Holiday a răspuns:

Personal mi se pare irelevant. E ca si cum ai intreba pe cineva de cate ori apare, de exemplu, cuvantul "celula" intr-un text stiintific pe care il consideri corect.
Problema Bibliei, respectiv a crestinilor, e alta, si anume ca si daca in Biblie nu exista niciodata cuvantul "maduva" si daca exista de 1000 de ori tot o poveste e.