| Inferno a întrebat:

Intrebare strict pentru crestini care nu stiu de cate ori apare cuvantul "maduva" in Biblie:
Toti crestinii vorbesc toata ziua pe TPU de Dumnezeu,dar nu stiu nici macar de cate ori apare cuvantul "maduva" in Biblie,asta e culmea ipocriziei. Iar cei care stiu,ii felicit, pentru ca sunt niste crestini adevarati, dar sunt prea putini.
Iar in momentul in care ii intrebi, cum de e posibil sa nu stiti de cate ori apare cuvantul maduva in Biblie, incep sa te insulte, semn ca habar nu au.
Gasiti acest lucru normal?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Aolo,cati dementi ti-au raspuns! Asa e, rar se mai gasesc crestini adevarati.Vad ca te jigneste toata lumea.laughing Tipic!
Un crestin adevarat trebuie sa citeasca Biblia in intregime, sa o studieze...
Rar mai gasesti unul acum.Ce sa faci cu generatia asta...

19 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Alo, tu stii, in cartile pe care le-ai citit, de cate ori apare cuvantul x sau pix?

| Inferno explică (pentru costis):

Te rog sa imi raspunzi strict la intrebare.

Daca nu stii de cate ori apare "maduva" in Biblie e clar ca lumina zilei ca tu NU AI CITIT Biblia, si nu te poti numi crestin.
Iar daca ai citit Biblia, si cu toate acestea tot nu stii de cate ori apare cuvantul "maduva" in ea, ceea ce e foarte putin probabil, dar presupunand prin absurd ca se poate intampla acest lucru, este de la sine inteles ca nu ai inteles-o.

Spune-mi unde gresesc?

| Ben00 a răspuns (pentru costis):

El abia daca stie cate oua ii apar in pantaloni.

| Inferno explică (pentru Ben00):

Ma asteptam sa ma insulti, in definitiv ti-am demonstrat bazandu-ma pe cele mai puternice dovezi ca tu NU esti crestin, pentru ca nu stii sa-mi spui de cate ori apare cuvantul "maduva" in Biblie.

| KhludCiprian a răspuns (pentru costis):

Da, pix nu apare deloc in Biblie si in cartile de IT ce le citesc tipic.

Ironia e ca daca accepti cuvantul lui Dumnezeu ca fiind cel mai mare dar ce il are omenirea, ar trebui sa fii in tema cu ea, asta-i tot si acesta e sensul intrebarii!

| Ben00 a răspuns (pentru Inferno):

O intrebare mare... te-ai intrecut pe tine insuti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te plictisesti tare de tot nu?

| Inferno explică (pentru suntserios):

SIgur,acum schimbati subiectul pentru ca nu stit raspunsul.

| suntserios a răspuns (pentru Inferno):

Da chiar nu ma intereseaza de cate ori apare cuvantul, nu am citit biblia si povestile ce sunt scrise in ea le consider doar niste legende si atat, dar tot mi se pare stupida intrebarea ta

| martzian a răspuns:

"Gasiti acest lucru normal?" - Da, acest lucru este normal. Biblia descrie viata de credinta ca pe o continua crestere. Incepem de jos si invatam, pe masura ce cercetam. Nicaieri crestinul nu este descris ca fiind crestin pe baza statisticilor - apropo de cate ori apare un cuvant sau o expresie in Biblie.

Am raspuns doar din bun simt fata de ceilalti. Dar, cu tot respectul, intrebarea este infantila - iar aprecierea nu se doreste a fi o insulta la adresa ta, ci o observatie personala.

| Inferno explică (pentru martzian):

Intrebarea este infantila, iar numarul raspunsurilor pe care le-am primit este edificator in acest sens.
Mereu m-am intrebat cum se face ca numai intrebarile care nu au practic nevoie de un raspuns primesc unul, iar la sfarsit evident ca toti se arata intrigati de infantilitatea intrebarii,uitand fara sa vrea,sau poate chiar intentionat ca au raspuns la ea, si chiar in numar mare,iar la intrebarile pertinente au tacut.

Printre cuvintele aruncate in mod infantil in fraze, mai exista si "ideea",dar asta scapa adesea.

Raspunsul tau e foarte clar si convingator, practic il citesc si inteleg din prima ce spui, concis, frumos, asa cum trebuie sa arate un raspuns. Pacat ca este dat la intrebarea nepotrivita, daca ai da raspunsuri tot atat de laconice si elocvente si la intrebari ceva mai dificile decat cea de sus poate ca arexista si discutii constructive.

Sincer martzian, crezi tu oare ca observatia despre care vorbesti in final este atat de incredibil, de uluitoare, incat sa merite a fi postata pe TPU sau in orice alt loc?

| martzian a răspuns (pentru Inferno):

Inferno, reactia ta este la fel de uluitoare ca si intrebarea. Da, merita subliniat penibilul si taxate derapajele, daca ne pasa de tine! Daca ar face-o mai multi ai intelege ca o asemenea obsesie nu este normala in lumea reala, pe care ai parasit-o in detrimentul celei virtuale. Drumul catre patologic este pavat de altii, inaintea ta. Ai fost atentionat, asa ca decizia iti apartine.

De ce nu comentez la toate intrebarile? Pot raspunde doar in dreptul meu, nu si a celorlalti. In primul rand pentru ca, spre deosebire de tine, eu nu pot sta toata ziua pe TPU. Sunt zile sau saptamani in care nu intru deloc. De ce? Iubesc, muncesc, ma pun in slujba altora - ca voluntar, traiesc in lumea reala, in care am responsabilitati si o viata personala. Apoi, cele mai multe intrebari de aici se repeta grav, obsesiv. Ele nu presupun un raspuns, pentru ca autorii nu doresc decat sa provoace. Cand se iese din tipar, rezultatul nu mai este atat de inspirat - vezi ex. clar de la intrebarea ta.

Sa ai o zi frumoasa!

| suffarstar a răspuns:

Bibilia are 1000 si ceva de pagini, trebuie sa fi un geniu nebun sa retii de cate ori apare fiecare cuvintel. Esti tu As in stiinta, insa de data asta ai dat cu bâta-n balta, fara suparare.

| Inferno explică (pentru suffarstar):

Prietene, intrebarea am postat-o in gluma, ca un protest simbolic la adresa prostiei.

| suffarstar a răspuns (pentru Inferno):

Scuze,nu am fost rau intentionat.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Cred ca raspunsul e conditionat si de traducerea care este folosita. In Traducerea lumii noi apare de doua ori.

Daca nu ma crezi poti verifica happy

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma hadesule? tot infantil tot? ma stii care e cel mai mare cunoscator al scripturilor? SATAN ma.si slugile lui.vad ca cunosti biblia mai mult decat crestinii.bravo ma.patria iti va fi recunoscatoare iar stapana-tu iti va face favoruri, de genul; http://www.bumb.info/cel-mai-mare-ghinion-_info_326.html.felicitari ma. fericitule.

| celmaibun1 a răspuns:

Anul trecut iti placea sperma (sa vorbesti despre ea cel putin ). iti mai placeau discutiile despre voi homosexualii. acum te dai la maduva? daca ai uitat cumva uita te la intrebarile tale de acum un an.

Eu am citit Biblia, si cu toate astea sun ateu. Ca sa raspund la intrebare, cuvantul acesta apare de 3 ori.