| YumiSukinanda a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care cred in satana si care sunt satanisti? oamenilor Dumnezeu v-a dat o viata! el nu satana sau cine credeti voi! Eu pur si simplu nu-i inteleg daca continua asa o sa sfarseasca in iad. Voi sunteti credinciosi in Dumnezeu? Iin ce an s-a nascut Isus? Funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Din pacate, oamenii nu se gandesc la sufletul lor ci pur si simplu traiesc numai pentru trupul acesta si ii satisfac toate placerile.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Iisus s-a nascut in anul 0.Asta in calendarul crestin.Nu stiu ce calendar se folosea in vremurile acelea.

| Dandanache a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Nu exista anul 0. In ce clasa esti, nu faci inca istorie? Era noastra (e.n.) incepe din anul 1.

| doctorandus a răspuns:

Majoritatea satanistilor nu cred in... Satana.

Răspuns utilizator avertizat
| NoShit a răspuns:

Eşti la fel de prost ca ei. Sataniştii ăia de care vorbeşti tu, sunt nişte puşti teribilişti de 13 ani care vor să pară şi eu şmecheri. Mai bine v-aţi mai documenta puţin de ce-i ăla satanism.

| casablanca40 a răspuns:

Ca esti satansit, ateu, agnostic, panteist, budhist, musulman, hindus conform ideologiei crestine tot in iad vei merge, din pacate discriminarea este punctul forte al religiei crestine. De ce nu exista oameni care sunt indignati de musulmani si hindusi? Nu vor merge in iad si ei? Considerati ca satanistii sunt mai usor de cap si vor renunta la religia lor?

| Ovidiu11 a răspuns (pentru casablanca40):

Cate 5 zile te-ai gandit sa scrii tot? Si cand ai sa-ti dai seama ca tot ce ai scris e gresit?

| casablanca40 a răspuns (pentru Ovidiu11):

Probabil niciodata, unii oameni vad doar ce le convine.

| a răspuns:

Hey! Eu cred ca acesti oameni care sunt satanisti sunt sub observatia si spiritul diavolului...altceva nu stiu ce sa zic! Dar vroiam sa-ti fac o mica observatie...la propozitia ''el nu satana sau cine credeti voi!'' ai ceva gresithee hee! Acel ''el'' face referire la Dumnezeu si se scrie cu litera mare (ex. El)! Apoi, nu poti fi credincios ''in Dumnezeu'' laughing! Credincios si atat, pentru ca e logic in rest! Si ultima observatie: ''Isus''-ul tau e gresit! laughing Numele Fiului lui Dumnezeu se scrie cu doi de i (unul dupa altul, deoarece in nu stiu ce limba isus [cu un i] inseamna magar) laughing Atentie! Deci este Iisus!hee hee Si sa stii, n-am vrut sa te deranjez cu ce am spus, ti-am spus chestia asta pentru cultura ta generala! Deci, fara suparare! O zi buna in continuare! Bafta kiss

| Morrigan a răspuns (pentru ):

Nu inseamna in nici o limba magar... straight face ortodocsii scriu cu doi "iisus". habar nu am de ce iar catolicii cu unu "isus" sincer nu stiu motivul, poate ti-l explica altcineva dar eu am crescut catolica si si la scoala si la pregatirea pentru prima impartasanie ni s-a spus ca noi (catolicii) scriem cu un i. si practic tu nu ai nici o dovada ca scris cu un i inseamna magar. ai zis "nu stiu ce limba" deci pana nu zici exact in ce limba ca sa se poata verifica, ce ai zis tu nu are nici o valoare

| a răspuns (pentru Morrigan):

In regula, te cred. Mie asa mi s-a spus la ora de religie la scoala... poate a gresit profesoara. Ma scuzi!

| Morrigan a răspuns (pentru ):

Nu e nici o problema, doar ca am mai auzit oameni care ziceau "in nu stiu ce limba" nimeni nu stia in ce limba, dar sustineau ca inseamna "magar"... e deja batator la ochi ca nu e adevarat
si la partea cu profesorii de religie... s'ar zice ca toti predau aceeasi materie, dar cati profesori atatea variante

| a răspuns (pentru Morrigan):

Daa aici ai dreptatehee hee. Inca o data scuze, nu-mi place sa ma contrazic!

| Adrianetc a răspuns (pentru ):

Oamenii trebuie sa pazeasca, si sa faca ce este scris in Biblie, iar in Biblie nu face referire la scrierea numelui Isus sau Iisus, sau Dumnezeu sau dumnezeu, tot ce sti tu, este o "traditie" ortodoxa, insa eu scriu Isus ca sa-l preamaresc, pentru ca el ne este superior, insa nu face din asta o lege sau porunca, daca nu ma crezi, citeste Biblia.

| a răspuns (pentru Adrianetc):

Ok, am inteles. Am mai zis, nu am vrut sa deranjez pe nimeni! ma scuzati!

| Adrianetc a răspuns (pentru ):

Nu ai deranjat pe nimeni dar decat sa crezi niste banalitati mai bine te informezi

| Morrigan a răspuns:

Si mai exact de ce iti pasa unde ajung ei? de ce iti pasa cum isi traiesc altii viata?

| Morrigan a răspuns:

Uneori cred ca iadul chiar exista, si e aici, pe pamant pentru ca sunt atat de multi tampiti care habar nu au sa isi foloseasca terciul ala care le pluteste in "zama" din cutia craniana incat ma intreb daca sunt chiar oameni si nu numai niste marionete care urmaresc doar sa imi strice mie viata. thinking

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Ce-ti pasa de viata altora? (:/ Fa tu bine si fii credincioasa, nu-ti bate capul. Nu sunt credincios, nu cred in Dumnezeu.

| CristiAndrei a răspuns:

1.fiecare e liber sa creada in ce vrea
2.really? parintii mei mi-au dat viata un d-zeu
3. daca continua asa o sa ajunga in pamanat ca toti oamenii
4.nu cred in dumnezeu
5.se presupune ca inainte de anul 4i.c, in timpul domniei regelui irod cel mare