| RobertG101 a întrebat:

Ce părere aveți despre interzicerea Bibliei în statul California, SUA? Credeți că se va extinde în mai multe părți?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu a interzis biblia, minciuna

Camera Reprezentanților din statul California a adoptat acum câteva ore un proiect de lege care va interzice comercializarea cărților care exprimă idei asupra sexualității ce contravin ideologiei LGBT și teoriei „gender", anunță National Review. Vestea a fost primită cu urale de către grupurile de activiști LGB

in vechiul testament se spune ca gay sa fie omorati cu pietre na si asta a fost interzis sa se mai foloseasca acest verset, ce e rau in asta?

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

E rau fiindca creaza un precedent. Sa interzici comercializarea de carti e mai grav decat cenzura, unde mai e dreptul la a avea propria opinie?

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Dar de ce sa promovezi ura? eu daca scriu ca hitler a avut dreptate si evrei, tigani, slavi trebuie arsi o sa am voie sa scriu? libertatea de exprimare are o limita

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

"exprimă idei asupra sexualității ce contravin ideologiei LGBT și teoriei „gender" conform la asta nu o sa mai poti sa vinzi o carte in care spui ca nu esti de acord cu LGBT sau ca oamenii aia sunt de fapt bolnavi. Ce treaba are ura?

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Nu e vorba de asta man, si e vorba de a nu scrie minciuni si de a nu manipula omul in rau

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu man, eu zic ca e mai profunda treaba, oricum mie mi se face rau cand aud de LGBT si cat de mult este promovata politic si social miscarea asta. Dar totusi, sa interzici comercializarea de carti, indiferent de continut, mi se pare ceva aiurea.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Si mie man, am pus un anunt pe net ma suna homolai cica sa le umilesc =sa le injur da ce am timp de injurat prosti, e adevarat ca se promoveaza la greu homolai, lesbienele

| Steregoi a răspuns (pentru mentholinks):

Cu cat mai multi LGBT cu atat depopularea planetei se va accentua.

| Holiday a răspuns (pentru Steregoi):

"Cu cat mai multi LGBT cu atat depopularea planetei se va accentua."

Pentru ca ceva sa se accentueze intai trebuie sa existe. Iar depopularea planetei nu exista ca fenomen, ba dimpotriva, ne inmultim in prostie.

| Steregoi a răspuns (pentru Holiday):

Da, asa este insa este posibil ca LGBT e o strategie aflata in faza de inceput la nivel global. Mai intai se cultiva masele de oameni prin diferite ideologii si stiluri de viata si in functie de clientela se merge pe acea strategie si se planifica un fel de guvernare.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca se va interzice Biblia, eventual predicile in care se vorbeste impotriva LGBT.
Pai asa incepe. La inceput vor doar cununie civila, apoi casatorie religioasa, apoi sa adopte copii. Incet-incet se ajunge la astfel de lucruri, sa nu poti sa iti exprimi opinia scrisa impotriva lor, apoi probabil nici nu vei putea vorbi impotriva lor.
Cel mai probabil se va extinde si in alte parti, la noi procesul este abia la inceput (incearca sa ceara dreptul de cununie civila, sa faca parade, etc.).

Mai este pana sa se interzica Biblia, probabil ca va fi intr-o zi (ma refer la Occident). Cred ca vor incepe prin scoaterea anumitor pasaje din Biblie (cele care vorbesc impotriva anumitor pacate).

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Dar si voi spuneti ca vechiul testament numai e valabil, pai ce sa facem sa omoram gay, lesbienele, fetele care nu sunt virgine la casatorie, cei care nu cred in credinta voastra

| RAY a răspuns (pentru RAY):

2 Cronici 15:13~
13si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie.

20Dar daca faptul este adevarat, daca fata nu s’a gasit fecioara,
21sa scoata pe fata la usa casei tatalui ei; sa fie ucisa cu pietre de oamenii din cetate, si sa moara, pentru ca a savîrsit o miselie în Israel, curvind în casa tatalui ei. Sa curati astfel raul din mijlocul tau.

Persoanele de alta religie sa fie omorate fara mila.
Exodu 22:20~
"20Cine aduce jertfe altor dumnezei decît Domnului singur, sa fie nimicit cu desavîrsire."

Omorati un oras intreg daca ati auzit ca exista necredinciosi in el chiar si animalele lor si distrugeti tot ce va iese in cale

Levitic 20:13~
"Daca un om se culca cu un om cum se culca cineva cu o femeie, amîndoi au facut un lucru scîrbos; sa fie pedepsiti cu moartea, sîngele lor sa cada asupra lor."

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Acelea au fost porunci date poporului Israel, nu erau pentru celelalte popoare (neamurile).
Astazi, acele activitati sunt in continuare pacate, dar acele porunci nu mai sunt valabile, pentru ca nu mai traim sub Lege, ci sub har. Deci... nu, nu omoram acele persoane.

| doctorandus a răspuns (pentru AC4S4):

Matei cap. 5?

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

*******

| Mclaren12 a răspuns:

Ar fi bine s-o interzica in toata lumea, eventual sa fie complet distrusa. Partea proasta aici este ca jîdanii vor doar sa impinga ateismul peste populatia ignoranta, nu ca ar avea ei ceva cu crestinismul ca tot ei l-au inventat.

| Teffan a răspuns:

Vad in raspunsuri ca ar avea legatura cu lgbt.

Politica lgbt de astazi merge mult prea departe.Ei se auto-intituleaza ca drept "aparatori ai unor drepturi",in conditiile in care tocmai ei sunt cei care anihileaza drepturile.
dreptul de exprimare,care ar trebui sa fie unul dintre cele mai de pret drepturi.
de aceea,oricat de tolerant as putea fi cu homosexualii,avand prieteni gay,nu pot fi de acord cu politica extremista de stanga a lgbt,atat de nuantata in occident,si pe mai multe planuri,cu lgbt in frunte.

Pe de-oparte inteleg:Mii de ani de ostilitate indreptata impotriva lor(cu exceptia Greciei antice),acum s-au saturat si profita de realizarile si progresul societatii in subiectul drepturilor minoritatilor, pana in momentul de fata, si doresc o anihilare totala a "opozitiei", foarte asemanatori sistemelor totalitare din punctul meu de vedere.

dar nu este absolut deloc normal.
dreptul de exprimare este important, si consider ca acest drept ar trebui sa il aiba si cel mai mare criminal in masa.

Crestinismul este otrava, dar s-a intradacinat adanc in populatie si iti dai seama ca asemenea interzicere nu va avea loc.

Lasati crestinismul sa moara de la sine.
Se va intampla canda,

| Cosminaaaa1 a răspuns:

E ceva normal pentru vremurile sfârșitului.
Păcatul a ajuns la culme.
Creștinii vor fi persecutați.
Asta e trebuie sa răbdam și vom primi cununa.
♥️
✝️
?

Biblia e o carte real și multi încearcă sa scape de ea pentru a duce oamenii în eroare

| doctorandus a răspuns (pentru Cosminaaaa1):

„în 185 de proconsulul Asiei, Arrius Antoninus, s-a apropiat un grup de creștini care au cerut să fie executați. Proconsulul le-a îndeplinit dorința unora dintre ei și i-a trimis la plimbare pe restul, spunând că dacă vor să moară au la dispoziție suficientă frânghie și sunt suficiente stânci de pe care se pot arunca."
—Droge și Tabor, A Noble Death: Suicide and Martyrdom Among Christians and Jews in Antiquity

Si Harry Potter e carte reala si voi vreti sa scapati de ea.