| petriinna a întrebat:

Ce parere aveti despre minunea Luminii Sfinte de la Ierusalim?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce minune? ca aprind aia o lumanare ascunsi de lume?

| petriinna explică (pentru suntserios):

Pai cica sunt martori carora li s-au aprins lumanarea singura

| adrianusv a răspuns (pentru petriinna):

Este adevărat! Înmoaie o lumânare în fosfor alb și "minunea" este posibilă!

| OnuOnulică a răspuns:

Ceva ce trebuie văzut e chiar foarte frumoasă!
Da, cred că este o minune de la Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăiască știința!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea din ziua de azi, crede tot ce li se spune, vai de noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare an, aproape, se aprinde tot mai tarziu. La cat de pacatoasa e lumea, ma tem ca odata nu se va mai aprinde deloc...
Si da, e o minune, nu e nicio farsa, pentru cei care indraznesc sa se si gandeasca la asemenea marsavii.

| piticelm a răspuns:

Ca este o minune si nu trebuie sa ne punem alte intrebari, deoarece nu vom gasi raspuns.PASTE FERICIT!big grin

| petriinna explică:

Credeti ca e minune?

| petriinna explică:

Asteptam mai multe contra-argumente asupra zisei minuni, asteptam mai multe stiri, dezvaluiri cum ca e o inselatorie DAR se pare ca nu prea sunt, si chiar daca sunt, sunt putine. Eu nu pot trece cu vederea, se pare ca minunea chiar exista si sunt multi martori.

| adrianusv a răspuns:

Se folosește fosforul alb! https://www.youtube.com/watch?v=6UDCa9a_FEM
Simplu și eficient.