| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre penticostali? sunt crestini? cauta sa faca binele? respecta biblia? ce fel de oameni sunt? Vreau raspunsuri concrete si bine explicate. mersi

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sunt oameni care il iubesc pe Dumnezeu care cauta Fata Lui in fiecare zi care doresc sa traiasca dupa voia lui Dumnezeu traducand in viata de fiecare zi Cuvantul Sau sfant.Sunt oameni mantuiti prin jertfa din Golgota.

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Stii cum e, orice padure are uscaciunile ei. Penticostalii sunt si ei oameni crestini care se straduiesc sa respecte Biblia cat mai mult. Asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Eu personal am cunoscut penticostali care pot spune ca sunt crestini adevarati, dar si penticostali care nu prea sunt crestini. Nu stiu daca ai fost vreodata intr-o biserica vie de penticostali unde Dumnezeu lucreaza, unde se simte Prezenta Lui. Iti spun sincer ca te simti cercetat si nu poti sta indiferent in adunare! Tot la ei am fost martora la anumite evenimente unde oamenii se vindecau, tinerii scapau de patima alcoolului, drogurilor etc. In final vreau sa iti spun ca daca cunosti Biblia vei stii cum ar trebui sa fie un crestin adevarat si atunci iti vei raspunde singur/a la aceste intrebari.
http://www.youtube.com/watch?v=KNsmU131Fwg

| Esperança a răspuns:

Eu zic sa nu mergi pe ideea "Crede si nu cerceta"!

| imale a răspuns (pentru Esperança):

Nu merg pe ideea aia ...am vrut sa vad pareri!

| Esperança a răspuns:

Normal ca nu e adevarat,. Eu n-am vazut asa ceva niciunde nici n-am auzit. Dar e mai lejer sa crezi decat se cercetezi! Sunt multe videoclipuri facute special pentru a atrage atentia si pentru a declara anumite culte nebune!

| Esperança a răspuns:

Cum ziceam orice padure are uscaciunile ei. Asta nu tine de religie!

| n0matterman a răspuns:

Eu cred ca sunt agenti sub acoperire de-ai lui Lucifer, trimisi sa bage raca intre oamenii buni dar usor influentabili ai religiei crestine.Sunt niste demoni deghizati,ziua judecatii este aproape, mergeti la biserica si ascultati de popa ca el este trimisul lui dumnezeu pe pamant, aveti noroc ca sunteti crestini!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt si ei oamenii ca noi cu bune si rele, sigur ca sunt crestini, uni cauta alti nu depinde de fiecare individ, cred ca respecta doar ce le convine lor nu toata eu asa am observat, poate gresesc, depinde de fiecare individ eu urasc la ei ca la inceput se dau bine pe langa tine sa te converteasca, daca le spui ca esti ateu tear ucide daca nu de acord cu ei gata esti satana sunt prea fanatici mai ales porcaria ca ei nu sunt din lume, da din ce lume sunt? pastori cu vile, bmw materialisti, care spun ca nu strang comori pe pamant dar sunt infometati dupa materialism, fetele majoritatea dupa banii, spun ca le vb dumnezeu la propiu ca au clavirziuni, ca vb in limbii e cam auirea sa le asculti cand se roaga zici ca esti la nebuni nu vreau sa jignesc dar asa e, ipocrizia le descrie pe cei mai multi majoritatea dupa banii ce sa spun sunt si ei oamenii ca noi cu bune si cu rele

| Raniia a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Ai ramas un geniu''

| anonim_4396 explică (pentru Raniia):

Nu-mi plac complimentele ipocrite, nu sunt geniu, sunt doar om atata tot mai septic ca majoritatea

| Raniia a răspuns (pentru anonim_4396):

.Aseptic ar fi mai indicat.

| anonim_4396 explică (pentru Raniia):

Ce e aia?

| Raniia a răspuns (pentru anonim_4396):

Aseptic-lipsit de germeni indiferent ca este vorba despre starea naturala sau dupa sterilizare-este ceva steril; in schimb septic este ceva ce se infecteaza.Ex;; un pacient internat in spital poate fi aseptic(fara infectie) sau septic(cu infectie) Intr-adevar septic rimeaza cu SCEPTIC ce ai vrut sa scrii tu mai sus.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tea ce ai cu Raymusic?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O secta ca oricare alta. Fraieresc si ei pe cine pot, sa stoarca banu'.