| Vernusio a întrebat:

Ce parere aveti, in general, despre religie?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care religie? ca sunt multe,numa voi crestini o interpertati in mii de doctrine,despre religia ortodoxa ce cred? ca este una primitiva,inapoiata cu multi care habar nu ai ce inseamna religia lor, cu popi bogati, averi multe, ortodoxi cu numele si pupatori de moaste si multi pedofili, homosexuali etc
ce sa descoperit anul asta e nimic in fapt sunt mai multe cazuri si se cunoaste asta

| Mclaren12 a răspuns:

N-ai cum sa ai o parere in general despre religie pentru ca mai intai trebuie sa faci distinctia intre religiile avraamaice (cu toate sectele lor) si paganism. Sunt 2 tipuri de religie radical opuse ca doctrine si concepte, si nu poti avea aceeasi parere despre fiecare decat daca esti un ignorant care nu este informat.

Despre religiile avraamaice am o parere proasta pentru ca ele au distrus lumea. Crestinismul aproape ca a distrus o lume pagana stralucita in timp ce islamismul evreiesc i-a transformat pe foarte multi musulmani in salbaticii de astazi care violeaza femei la colt de strada si omoara oameni doar asa de placere. Si unii crestini sau atei fac asta doar ca in randul musulmanilor este o normalitate.

Despre paganism am o parere buna, a precedat crestinismul cu mii de ani si fata de acest program de manipulare, paganismul chiar promova spiritualitatea si gandirea libera.