| CocalaraRockerita1989 a întrebat:

Ce parere aveti despre satanisti? despre satanismul modern.cum vi se pare?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca ar fi atat de destepti nu ar merge in iad.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Mi se apare ok.
Mult mai complexa decat crestinismul.

| Allrc24 a răspuns:

In primul rand satanistii sunt niste prosti cu P MARE ori pur si simplu sunt rai deadreptul si refuza dragostea Domnului. diavolul isi bate joc de ei si ii pacaleste in cel mai crunt mod...alegand satanismul drept religie si mod de viata automat il rerfuza pe Domnul Iisus Hrisos drept Domn si Mantuitor si se inchina demonilor... dupa moarte chiar demonii pe care iau slujit ii vor chinui groaznic.trezitiva oameni buni! Domnul ne asteapta pe toti cu multa dragoste este gata sa ne ierte pacatele in orice clipa oricat de grele ar fi doar sa te caiesti pentru ele sa iti para rau si sa vrei sa te indrepti. Apoi iti pui credinta in Domnul Iisus Hristos si il accepti drept salvator al tau si esti mantuithappynimic mai simplu.Domnul fie cu voi totihappy

| CocalaraRockerita1989 explică (pentru Allrc24):

Eu nu permit nimanui sa imi bage pe gat ineptiile astea.du'te fata si spalate pe cap cu religia ta cu tot

| Allrc24 a răspuns (pentru CocalaraRockerita1989):

In primul rand sunt baiat si nu fata...in al doilea rand religia crestin-ortodoxa este neschimbata de aprox 2000 de ani Insusi Iisus Hristos a lasat-o pe pamant.si in al treilea rand voi fi mereu impotriva gunoiului de relegie numit satanism.induce lumea in eroare si ii duce spore pierzare.imi voi da silinta sa informez cat mai multi oameni.Crestinismul nu va fi doborat niciodata.

| Rapunzell a răspuns (pentru CocalaraRockerita1989):

Daca n-ar exista Dumnezeu nu ar exista nici satana si, implicit, "religia" voastra satanista. Ca si ateii, voi nu faceti decat sa demonstrati ca exista Doamne Doamne.

| Allrc24 a răspuns:

Uite unde era desteptul.bai fraiere diavolul isi bate joc de tine in cel mai urat hal.nu vezi ca te manipuleaza si iti baga in cap tot felul de tampenii si vrajeli.Hristos este adevarul si viata:! caiestete megi la Domnul ne asteapta pe toti...sad

| Angel0 a răspuns:

Satanismul este unul singur, iar adeptii sai au probleme psihice serioase.

| Paulla a răspuns:

Despre satanismul modern am o părere bună, e o religie care îndeamnă la gândire raţională şi spune nu la manipulare.
Despre satanismul tradiţional am o părere la fel de bună ca despre numele tău!

| Trinitas a răspuns:

Imi place ce comenteaza crestinopatii.

Au vazut un film de la *Haliud* cu niste haladiti care atarna pisici rastignite pe pereti si deja stiu totul despre satanism.
De-a dreptul patetic.

| Bia_8599 a răspuns:

Mi-e mila de voi, ce va insala Satan cu ¨argumentele¨ lui...
Satan e tatal minciunii!

| Bia_8599 a răspuns:

Mai bine sa fim nebuni in ochii oamenilor pentru-ca credem in Dumnezeu decat inteligenti satanisti!
Mai bine un prost care crede in Dumnezeu decat un satanist cu IQ foarte ridicat.

| Polaris a răspuns (pentru Bia_8599):

Prefer ăs am un IQ ridicat, ceea ce e deja dovedit că-l am. big grin

| DorelSudoru a răspuns:

E foarte ok, Eu in mare parte sunt de acord cu ideeile (mai putin alea cu magia).In rest sunt de acord.Am si blog legat de subiect(n-am mai postat de mult)

| Polaris a răspuns:

Satanismul modern e ok.
Satanismul tradiţional e o panaramă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni prosti.

| ExodusLaVey a răspuns (pentru anonim_4396):

Tin sa te anunt ca tu esti un om prost, satanistii moderni reprezinta in general oameni iteligenti nu inculti ca tine care critica fara sa cunoasca.

| CocalaraRockerita1989 explică:

Afirmatiile Sataniste preluate si traduse din Biblia Satanista scrisa de Anton Szandor LaVey, fondatorul Bisericii Sataniste ( C.o.S. – Church of Satan ).
1. Satana reprezinta indulgenta, in loc de abstinenta!

2. Satana reprezinta existenta vitala, in loc de promisiuni spirituale irealiste!

3. Satana reprezinta inteligenta pura, in loc de ipocrizia in care oamenii se complac!

4. Satana reprezinta bunatate pentru cei ce merita, in loc de dragoste irosita pe ingrati!

5. Satana reprezinta razbunare in loc de intoarcerea celuilalt obraz!

6. Satana reprezinta responsabilitate pentru responsabili in loc de ingrijorare pentru vampiri psihici!

7. Satana reprezinta omul ca un animal printre animale; uneori mai bun, alteori mai rau decat cele ce merg pe patru picioare, si care datorita a devenit cel mai vicios dintre ele.

8. Satana reprezinta toate asa-zisele pacate, pentru ca ele duc la multumirea fizica mentala sau emotionala!

9. Satana reprezinta cel mai bun prieten al Bisericii, pentru ca a tinut-o in afaceri in tot acest timp!

| ExodusLaVey a răspuns:

Eu sunt satanist modern, si am o parere buna despre ei, doar niste oameni inteligenti pot fi satanisti moderni. Nu e nimic rau in a fi satanist modern.