| anonim_4396 a întrebat:

Ce păreri aveți despre reîncarnare?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Reîncărcarea e bună, într-o oră și jumătate bateria e plină. happy
Reîncarnarea e interesantă, dar cel mai probabil ar fi să nu fie adevărată. Unii spun că au semne din viața precedentă, dar acele semne pot fi din multe cauze, pot fi și un semn ca având gene blestemate (nu știu cum).

| anonim_4396 explică (pentru SingleForOne):

Mama lui de autocorector rolling on the floor)

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar fi fain sa fie adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

O prostie. Numarul oamenilor a crescut constant, dar teoria reincarnarii spune ca fiecare om are un suflet care exista deja. N-are niciun sens

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Exista cu adevarat, pentru ca inca din cele mai vechi timpuri este mentionata in scrieriile de pe tablitele de piatra din Mesopotamia si Egipt.

Omul este o fiinta ciudata si dificila greu de inteles dar foarte multi spun ca istoria se repeta la nesfarsit. Cand ii auzi pe unii ca spun fraza "Nu s-a schimbat nimic" oare ce vrea sa insemne asta? E clar ca ceva, ceva e acolo.

| marinaru777 a răspuns:

Cred ca exista, dar ca termen reintrupare pentru ca vi tot in trup.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Reincarnarea este o idee pagana, necrestina, fiindca in invatatura Bisericii lui Hristos, care este Biserica Ortodoxa de Rasarit, se spune ca "este randuit oamenilor o data sa moara, iar dupa aceea sa fie judecata". -Evrei 9:27
Omul are o identitate divina, este chip al lui Hristos Dumnezeu, "al Celui ce va sa vina", cum spune Scriptura. Omul nu se preschimba nici in planta, nici in animal si nici nu se poate mantui singur, ci a fost nevoie de jertfa fara de prihana a Mantuitorului Hristos, a Mielului care a ridicat pacatul lumii.

| anonim_4396 explică (pentru pacatosulBogdan):

Da și creștinismul are o droaie de întrebări la care nu există un răspuns concret rolling on the floor