| roby223 a întrebat:

Ce religie avea regele Irod (cel care a pus sa fie rastignit Isus)?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai de mine ce crestin

| roby223 explică (pentru RAY):

Sunt ateu prietene, doar ma contraziceam cu cineva

| RAY a răspuns (pentru roby223):

Regele ala a băgat legea cu uciderea copiilor cand sa născut iisus, sunt agnostic

| badpanda a răspuns (pentru RAY):

N-a fost nicio lege.Nu exista nicio sursa istorica care sa confirme teza asta.Doar daca ne luam dupa cartea de povesti dupa Matei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Jidănism!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Satanist. Ca toți cei ce fac ca el.

| DonEduardo a răspuns:

Iudaism.

| badpanda a răspuns:

Iisus a fost reastignit de romani.
Irod cel mare care se presupune ca a ordonat moartea pruncilor a murit in anul 4 î.Hr. Fiul sau Irod Antipa guverna Galileea in acele timpuri.
Cel mai probabil era de religie iudaica.