| EmaS a întrebat:

Ce repede a mai trecut si anul acesta. Ce promisiuni luati pentru noul an?

59 răspunsuri:
| 220V a răspuns:

Ce treaba are intrebarea cu religia?

| EmaS explică (pentru 220V):

Ei bine, ma interesau raspunsuri din perspectiva crestina.

| 220V a răspuns (pentru EmaS):

Asta inseamna ca ii marginalizezi pe atei?

| EmaS explică (pentru 220V):

Nu, eram curioasa sa vad ce idealuri au pentru noul an.

| RAY a răspuns:

Toti ani trec la fel de repede doar din 4 in ani trece unul mai repede, inca nu s-a terminat nu mi-am sapat degeaba groapa inca astept data de 21 de decembrie sa rad de americani care tiau cumparat buncare si sami inormantez nacazurile in ea

Ce promisiuni luati pentru noul an?
nu-mi place sa visez la viitor, traiesc doar in prezent

| EmaS explică (pentru RAY):

Dar fiecare om la sfarsitul unui an isi face o balanta si trage niste concluzii.In urma acestora ia niste hotarari si face promisiuni.Tu, nu?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Eu trag concluzi in fiecare zi nu ca tine in fiecare an

| neutrino a răspuns:

Sa nu mai intru pe TPU.

| EmaS explică (pentru neutrino):

De ce?

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Fara a avea intentia de a jigni pe cineva, aici este o adevarata pepiniera de prostie dezvoltata de TPU, numai de dragul de a castiga un ban.

| EmaS explică (pentru neutrino):

Socializam,draga.Schimbam opinii, invatam lucruri noi.

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Ceea ce se intampla aici este departe de ceea ce spui tu.

| EmaS explică (pentru neutrino):

Poate ca atitudinea ta este gresita.

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Toti avem dreptul la o opinie fara a avea pretentia ca este cea mai buna. Intra si pe celelalte sectiuni si ai sa vezi adevarata fata a redactiei TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Lol si eu am aceeasi intentie, astea-mi sunt ultimele zile pe TPU.
Ema
Nu cred in promisiuni, ci in abilitatile si sperantele mele.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Dar de ce sa pleci? Te rog sa te mai gandesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Subscriu la ce a zis neutrino, in legatura cu site-ul.
Singura chestie care imi place la site-ul asta in momentul asta, este ca pot afla diferite opinii, in rest, mai nimic si asta o pot face si pe Yahoo Answers, care acolo primesc mai multe raspunsuri bune. Nu mai este asa de amuzant site-ul. Daca strang toate lunile de pe site (in afara de pauze), cred ca am aproape un an de zile si ajunge. O sa plangi dupa mine?batting eyelashes

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Sigur ca da!

| neutrino a răspuns:

Din acea publicitate facuta foarte agresiv.

| LolaLollita a răspuns:

Niciunabig grin

| dracu14 a răspuns:

Nu promit nimic ca stiu ca nu ma pot tine de cuvant tot timpul, deci promit pentru 2013 doar 2 lucruri si anume ca o sa intru la liceul la care vreau si ca o sa scot melodii noi

| EmaS explică (pentru dracu14):

Mult succes!

| Chαяtreux a răspuns:

Sa imi organizez mai bine timpul I don't want to see

| EmaS explică (pentru Chαяtreux):

Da, este foarte bine sa fi un om organizat, sa stii care este ordinea prioritatilor, intotdeauna exista lucruri urgente si lucruri importante. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac "promisiuni/planuri". Eu merg pe modelul "ce se intampla se intampla".

E mai interesant sa te trezesti la 3 dimineata, sa zici "vreau sa merg in Bucuresti", sa te duci la cineva acasa, bati la usa si zici "fa-ti bagajele, plecam". Sau sa pleci singur.

Totusi, am si planuri pentru urmatorul an gen sa calatoresc mai mult decat anul acesta.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da,foarte frumos.Pe unde ti-ai dori sa ajungi, ce vrei sa vizitezi cel mai mult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Habar n-am.Nu am facut o lista anme. Printre multe altele, ma intereseaza locurile care au meniuri "ciudate".

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca esti un gurmand sau doar curios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Curiozitate.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Ai curajul sa mananci orice fel de mancare chinezeasca sa nu stii ce fel de carne ai in farfurie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Am mancat destule ciudatenii pana acum laughing

Daca e comestibil nu ma intereseaza ce e. Atata timp cat nu patesc nimic e OK. La fel se aplica si cu apa. Daca e potabila si nu patesc nimc nu ma intereseaza sursa.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da-mi exemple, ce fel de ciudatenii ai mancat? Si eu am incercat fructe de mare caracatita, sepie, creveti, scoici.Dar nu ma dau in vant dupa ele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Insecte ai incercat?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Nu, Doamne fereste! Nu-mi spune ca tu ai incercat?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da. Cu orez si legume. Sau anul trecut cu oua prajite si muraturi.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Prefer doar orezul si legumele. Nu as manca nici sa ma bati asa ceva! Eu ma retrag, iti doresc noapte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realizezi ca gorilele inca traiesc si ca nu intra la categoria stramos al omului nu?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Sincer,asa credeam ca vrei sa spui ca esti adept al teoriei evolutiei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ia incearca sa formulezi mai bine ce vrei sa zici. Ai inceput cu :

- Ti-ai pus avatar cu stramosii tai? (incercand sa faci din asta o insulta)

Si ti-am raspuns cu :

- Realizezi ca gorilele inca traiesc si ca nu intra la categoria stramos al omului nu?

Iar acum ai lasat un alt comentariu legat de evolutie. Incearca sa mai formulezi o data si formuleaza mai calumea sa inteleaga toata lumea ce vrei sa zici. Nu inteleg ce legatura are comentariul tau cu raspunsul meu la tentativa ta de insulta/intrebare la misto.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Ia-o ca pe o gluma!

| CryChristiAN a răspuns:

Imi doresc sa:
1. elaborez maxim 5 teoreme in domeniul fizicii, matematicii si chimiei care sa-mi poarte numele
2. Suc, sampanii, tort si prajituri.
3. Ca ateii sa creada in Dumnezeu
4. Din nou suc sampanii tort si prajituri.
5. Vreau fericire
6.Sanatate.
7.Ca lumea sa cunoasca calea Binelui
8. DIn nou imi doresc suc, sampanii, tort si prajituri.
9.O calatorie in jurul lumii.
10.Din nou suc sampanii, tort si prajituri.
11.Noi descoperiri in domeniul stiintei si sanatatii.

Ce promisiuni sa iau pentru 2013? Hm... sa invat sa devin pe zi ce trece mai bun, mai plin de dragoste.

| PotatoMustDie a răspuns:

Sa fiu mai calculat si sa am o gandire mai limpede.

| cooldreams a răspuns:

Sa trec clasa la fizica si mate.
+ in viitorul an scolar sa am medie mai mare

| EmaS explică (pentru cooldreams):

Trebuie sa depui putin efort.Succes!

| cooldreams a răspuns (pentru EmaS):

Mersi la fel, dar am depus mult efort si mi se pare degeaba.

| beyondbirthday a răspuns:

Toti ar trebui sa ia promisiunea sa fie un pic mai buni, sa incerce sa faca si ei lumea un pic mai buna. Daca toti ar face asa, lumea ar fi un loc minunat.

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Niciuna, pentru ca oricum ajung sa le las balta.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Sa fiu mai bun (din toate punctele de vedere) decat am fost anul trecut.

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Foarte frumos.Doamne ajuta sa cresti in toate domeniile vietii.

| Syssissy a răspuns:

Pfff....multe laughingImi voi scurta din timpul meu liber pentru a desena si a-mi face exercitii la mate si romana. Avand in vedere ca sunt clasa a 8-a....anul este foarte greu:-

| EmaS explică (pentru Syssissy):

Da,ai luat niste decizii bune.Este un an hotarator pentru viitorul tau.Mult succes!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

As vrea sa intarnesc o fata atee

| EmaS explică (pentru RAY):

Iti urez succes!

| Syssissy a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc happy

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc,tu ce isi doresti?

| EmaS explică (pentru Syssissy):

Cu multa placere. Doamne ajuta.

| EmaS explică (pentru RAY):

Sa cresc mai mult din punct de vedere spiritual sa fiu mai buna, mai plina de dragoste, sa vin in ajutorul celor ce au nevoie de el! Intr-un cuvant sa ma aseman tot mai mult cu Domnul Isus!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ai pacatuit anul asta mult?

| EmaS explică (pentru RAY):

Cine spune ca nu are pacat este un mincinos. Am pacatuit cu gandul, cu vorba si cu atitudinea.Dar intotdeauna seara imi cer iertare lui Dumnezeu.