| somios a întrebat:

Ce sanse ii dati crestinului Gigi Becali, dar si altor crestini sau pocaiti bogati sa ajunga in Rai, in conditiile in care Domnul Isus Christos ne invata ca:
"25. Mai lesne este camilei să treacă prin urechile acului, decât bogatului să intre în împărăţia lui Dumnezeu."

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,asa este scris pentru cei care isi pun increderea lor in bogatii si nu in Dumnezeu.bogatiile nu sunt rele daca stii sa le administrezi corect.Atitudinea inimii conteaza.ele nu trebuie sa fie o prioritate in viata mea, ci Domnul.

| DrunkenRat a răspuns:

Intrebarea este unde ajungi tu, care prin lenea ta iti propui un subiect dar stai si te ascunzi in spatele unui ecran in loc sa faci ceva.

| Filip23 a răspuns:

Multumim pentru citatul tau din Biblie. Ai devenit intre timp pastor, ingrijorat de soarta unui crestin?

| doctorandus a răspuns:

Din punct de vedere biblic, este corect. Isus era de parere ca bogatii nu se pot mantui. Cel putin asa a fost consemnat cuvantul sau de evanghelisti. Si ei l-au auzit tot prin telefonul fara fir (care e acum joc pentru copiii de gradinita).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Becali nu e pocait. Ala e credincios de cind l-a fatat oaia.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahaha foarte tare! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot pus pe crestini esti? siai facut consultul la medic? ne scrii din ospiciu?