| Moisie a întrebat:

Isus Christos, Dumnezeul crestinilor, pretinde celor care il urmeaza, sa traiasca cu totii in saracia cea mai lucie asa cum traiesc si pasarile cerului, care desi nu au nicio proprietate traiesc fericite ca Dumnezeu le da tot ce le trebuie, dar constatam ca absolut nici un crestin nu i-l asculta pe Isus si nici nu ii urmeaza Calea.

In plus de asta tot Isus spunea ca mai degraba se strecoara o camila prin urechile acului, decat sa se strecoare un om bogat in Imparatia sa!

Nu vi se pare ca degeaba va credeti crestini daca NU urmati invaturile Mantuitorului vostru?

Sau credeti ca Isus a fost beat cand a spus aceste lucruri, si ca crestinismul adevarat este goana diabolica dupa bogatie si avere?

Răspuns Câştigător
| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Daca casa lui nu respecta pildele acestea... adica se fac catedrale poleite cu aur... cum pot sa fiu eu smerit cand ma duc la BISERICA DE AUR?

20 răspunsuri:
| ElenaRomann a răspuns:

Sfintii crestinismului au insistat asupr faptului ca modestia trebuie sa se vada in toate actiunilecrestinilor. Cele mai frumoase biserici sunt cele mai mici si mai modeste.

| Moisie explică (pentru ElenaRomann):

Crestinismul, fiind cea mai diabolica religie din istoria omenirii, u religie care spune ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI, o religie care l-a slavit timp de peste 1000 de ani pe Isus cu numele deLucifer, nu poate avea sfinti ci doar activisti ai diavolului.
Asa este, bisericile mici sunt frumoase iar cele mari sunt Diabolice, ghici cum va fi Catedrala Prostirii Nemului?

| eternitate15 a răspuns:

"In ziua judecatii oamenii vor da socoteala de orice cuvant nefolositor pe care il vor fi rostit.Cac din cuvintele tale vei fi scos fara vina, si din cuvinintele tale vei fi osandit." Matei 12:36, 37

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Vorbesti prostii cat casa!
Pentru crestini nu exista judecatade apoi, in care Dumnezeu te judeca conform Legii Sale faptele savarsite de tine, pentru ca Isus spune in Galateni 3:13 Hristos ne-a răscumpărat din blestemul Legii, făcându-Se blestem pentru noi. asa ca fiecare crestin e liber sa talhareasca sau sa curveasca cat vrea, ca nu va fi judecat niciodata de Dumnezeu

| eternitate15 a răspuns:

"Dumnezeu a hotarat o zi cand va judeca lumea dupa dreptatea Sa"."Apoi am vazut un scaun de domnie mare si alb, si pe Celce sedea pe el.Pamantul si cerul au fugit dinaintea Lui si nu s.au mai gasit loc pentru ele.Si am vazut morti, mari si mici stand in picioare inaintea scaunului de domnie. Niste carti au fost deschise.Si a fost deschisa o alta carte, care este cartea vietii.Si mortii au fost judecati dupa fapteleor, dupa cele ce erau scrise in cartile acelea. Orcine nu a fost gasit scris in CARTEA VIETII a fost aruncat in iazul de foc."

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Tu chiar nu intelegi? Dumnezeu spune una iar Hristos spune altceva decat spune Dumnezeu, problema este ca tu la fel ca toti crestinii, il ai ca Dumnezeu pe Christos si nu pe Dumnezeul lui Moise cel care a spus ceea ce ai aratat tu, doar ca El se razbuna pe voi crestinii pentru ca nu ii urmati Legea si nici Legamantul, ca doar din aceasta cauza va previne sa fugiti rapid din Biserica Marii Curve a Noului Babilon, care este orasul Roma, asa ca tu ca si toti crestinii care il considerati Dumnezeu pe Potrivnicu lui Dumnezeu, ati fost stersi deja din cartea vietii si va asteapta iazul de foc din imparatia "dumnezeului" vostru Christos, care tot in Apocalipsa recunoaste ca este Seful Iadului!
Asa ca Pazea, nu te asteapta nimic bine daca ii urmezi pe preoti si pe "dumnezeul" veacului acesta.

| eternitate15 a răspuns:

Eu nu ii urmez pe preoti..eu ilurmes pe Dumnezeu.

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Aia doar in imaginatia ta de habarnist certat cu informatia!
Tu ca si crestin nu ai Dumnezeu, pentru ca religia crestina NU porneste de la Dumnezeu ci de la niste sarlatani care s-au adunat la o masa sa puna la cale o mare excrocherie.
Si dovada ca voi crestinii nu-i aveti niciun Dumnezeu este aceea ca ati FURAT Biblia unei alte religii, si in inconstienta voastra credeti ca daca ati FURAT scripturile, credeti ca l-ati FURAT si pe Dumnezeul din ceruri al acelei religii!
Asa ca ceea ce urmezi tu nu este altceva decat credinta a proasta bazata pe lipsa ta de documentare, si nu pe adevarata credinta!

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Si cum il urmezi pe Dumnezeu?
Facand lipsa mare pe Legea Sa?
Sau poate vrei sa ma convingi ca tu urmezi Legea Sa numita Torah?

| eternitate15 a răspuns:

Eu nu ii urmez pe preoti..eu il urmez pe Dumnezeu.

| eternitate15 a răspuns:

"Veniti la mine toti cei truditi si impovarati.Si Eu va voi da odihna." Apropo, nu trebuie sa urmezi nici o lege, pur si simplu trebuie sa citesti Sfanta Scriptura si sa o implinesti.

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Cum sa te duci la el daca el este in ceruri?
2 Poate trebuie sa-ti faci harakiri ca sa ajungi la el, si in mod sigur te va odihni pe veci!
3 O scriptura FURATA de la o alta religie, si interpretata in mod mincinos, nu poate fi sfanta decat in religia in care Diavolul este slavit ca Dumnezeu!
Stii care e aceea religie?

| eternitate15 a răspuns:

Citind Biblia Dumnezeu te va indruma si astfel vei avea lumina.

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Sa inteteleg ca eu daca am studiat Biblia furata de crestini, si m-am prins ca este o excrocherie, s-a intamplat pentru ca m-a luminat Dumnezeu?

| eternitate15 a răspuns:

S.a intamplat exact invers...nu ai fost luminat sa afli Adevarul....chiar imi pare rau pentru tine...iti sugerez sa te rogi mai mult!

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Cum adica s-a intamplat invers? Vrei sa xici ca evreii au furat acum 4000 de ani ceea ce au scris crestinii acum, 2000 de ani?
Esti sigura ca nu ai baut prea multa agheasma?

| eternitate15 a răspuns:

Ai o conceptie gresita despre biblie...Biblia a fost scrisa de 44 de oameni din diferite timpuri si din diferite domeni...ei au fost calauzit de Duhul Sfant.

| Moisie explică (pentru eternitate15):

Si culmea coincidentei acei 44 de oameni au fost Rabini ai religiei mozaice si tot culmea minuni este ca Duhul Sfant a stat de paza ca acei rabini sa nu inteleaga gresit mesajul lui Dumnezeu, si culmea nerusinarii esta ca desi rabinii au scris exact mesajul, crestinii l-au schimbat si astfel Biblia lor a devenit o maculatura fara nicio valoare!