| IXIAlinIXI a întrebat:

Ce se intampla daca pun un pomelnic la morti unei persoane care inca traieste? big grin

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nimic. În Biblie nu scrie despre pomelnic, este doar un obicei.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pierzi doar cativa banuti prosteste. Ca doar nu e ceva gratis la astia. Doar nu iti imaginezi ca pomelnicele si in general ritualurile religioase au vreun efect...

| Riker a răspuns:

Persoana aia o să moară.

| doctorandus a răspuns (pentru Riker):

Atunci pune-i pomelnic lui Iohannis sau lui Dragnea, sa vedem daca or sa moara.

| Lvc2000 a răspuns:

Se considera un pacat al tau.
Persoana respectivă nu va păți nimic grav, se va simt ii putin rau, o zi.