| Petronela1820 a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare. O prietena a făcut un pomelnic și a trecut pe cineva viu la morți, ce se poate întâmpla dacă a făcut asta? Rog răspunsul urgent.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu se intampla nimic, zau asa.

Daca aceste lucruri erau asa de sensibile, si chiar se intampla ceva rau... lumea nu mai exista astazi big grin

Numai bine!

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu se intampla nimic. E doar o greseala din neatentie. Dumnezeu stie tot, crezi ca nu stie cand un om greseste din neatentie?

| Petronela1820 explică (pentru CostinAlamariu):

Chestia este ca nu a trecut-o dingreseala, fata aceea pe care a trecut-o i-a furat telefonul și ea a făcut un pomelnic și a trecut-o la morți cu intenție...

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Petronela1820):

Si daca e cu intentie n-o sa se intample nimic fetei trecute. In schimb fata care a trecut-o o sa aiba niste probleme fiindca daca folosesti lucrurile sfinte cu rea intentie e mare pacat. Chiar e vorba de sacrilegiu aici.

| Petronela1820 explică (pentru Petronela1820):

Mulțumesc foarte bmukt pentru răspuns?

| Petronela1820 explică (pentru Petronela1820):

Foarte mult, greșeală de la autocorector

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nimic. Nici cu cei vii, nici cu cei morți.