| danielrebeca a întrebat:

Unde credeti ca vom ajunge dupa ce murim?

16 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sus sau jos, dupa faptele din timpul vietii.

| 4b a răspuns:

Tarana esth si in tarana te vei intoarce...

| 0rlando a răspuns:

La 2 metri sub pământ.

| RAY a răspuns:

In mormant, apoi nimeni nu stie ca inca nu a inviat nimeni nu ma pronunt nici pro nici contra las ca vom muri pana atunci sa ne traim viata

| neutrino a răspuns:

De ce vrei sa-ti strici seara? Buna seara!

| Wøodenpints a răspuns:

În pământ şi atât. Cei care spun "jos sau sus, sufletul..etc" sunt bătuţi în ţeastă cu lopata.

| Sentinel a răspuns (pentru Wøodenpints):

Un profesor de matematica al Universitatii Harvard e batut in teasta pentru faptul ca stie lucruri pe care nu nu le poti intelege? Daca tu nu poti intelege anumite lucruri inseamna ca cei care pot sunt batuti in teasta? Haha, ce amuzant esti.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Sentinel):

Dacă tu chiar crezi în rai,iad,suflet,şi alte chestii ilogice, da, eşti bătut în ţeastă. Puţin îmi pasă mie dacă cel care crede e profesor de matematică la Harvard sau nu. Faptul că el e profesor acolo, asta nu-i dă obligatoriu dreptate în orice afirmaţie ar face, şi-l scuteşte de adusul de argumente.

| Sentinel a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu pricepi, nu? Vezi ce face prea multa cola? Ataca neuronii. Am sa incerc sa ma fac inteles mai bine. Ultima sansa pentru tine. Daca un profesor de matematica al Universitatii Harvard iti insira pe tabla neagra formule matematice scrise cu creta alba, si-ti spune ca pentru rezolvarea unei probleme/exercitiu se foloseste formula cutare, tu nestiind acea formula si neintelegand-o il contrazici si ii spui ca e batut in teasta pentru ca nu esti in stare sa deslusesti sensul acelei formule pentru a rezolva problema de matematica. Of, e greu, de fapt la ce ma mai mir? Pentru a doua oara consecutiv in Romania s-a ales praful de Bacalaureat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Sentinel):

1. Nu beau cola
2. Matematica e una, e o chestie ce ţine de logică, se poate demonstra foarte uşor cu formule.
3. Chestia cu sufletul, nu ţine de logică, şi nimeni nu prea are cum să demonstreze că există, deci pentru mine rămâne inexistent.
4. Am trcut demult peste bac, şi n-am avut probleme la el. Nu înţeleg ce legătură are bacalaureatul din ultimii 2 ani cu discuţia noastră, dar dacă ai vrut să foloseşti asta ca pe un argument, l-ai folosit prost.

| Demonull a răspuns:

Pai trupul in pamant. sufletul ..personal mi s-a urat de multe ori se putrezesc in Iad laughingPoate tu ajungi in Paradis.

| Zabbyel a răspuns:

Cel mai bun raspuns este love struck desigur asteptarealove struck dupa ce murim o sa vedem ce/cum ajungem/mergem love struck

| Hevnoraak a răspuns:

Unde ajunge o lumânare ce se stinge?
În neant.

| Puffulets a răspuns:

Mai intai in ceruri dupa in pamantrolling on the floor. Ce intrebare.

| BULANGIU96 a răspuns:

Noi vom ajunge la 2 metrii sub pamant.
Sufletul? Aici Dumnezeu decide.

| RamonaRay a răspuns:

Sunt sigura ca o sa ajungem la 2 metri sub pamant dar sufletul depinde de fiecare...asa ca sa ne traim viata!happy