| Genessis a întrebat:

Chiar credeti ca sfarsitul lumii va veni pe 21 decembrie 2012? Eu,va spun sincer ca nu cred,in ciuda tuturor descoperirilor stiintifice, a prezicatorilor.Nimeni,nimeni nu stie cand va veni, nici macar Fiul nu stie, daramite N.A.S.A. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sfarsitul lumii poate sa fie astazi pe oricare dintre noi. Nu avem garantia zilei de maine. Partea cu raiul sau iadul depinde de fiecare in parte.Cei care accepta pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor in viata lor vor fi in rai.

31 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Chestia cu sfârșitul lumii este o prostie!

| shadovv a răspuns:

Wtf?

| OOOLEOOO a răspuns:

Sfarsit? Exista sfarsit?
Eu iti spun ca nu exista sfarsit, exista doar noi inceputuri.

| Dandanache a răspuns:

Ce treaba are stiinta cu sfarsitul lumii in 2012? O vad si pe LadyLux ca latra la atlasul de geofizica. Sau pentru voi orice nu e tras pe religie, e pe calapod cu stiinta. Capatos are emisiune de biologie la ce exponate are in studio, nu?

| Thunderstruck a răspuns:

1)Zi-mi si mie ce descoperiri stiintifice atesta faptul ca sfarsitul lumii va veni pe 21 decembrie 2012 (asta asa ca sa nu mai vorbesti prostii)
2)Care fiu? Sarlatanul de Isus? Normal ca nu stie, doar nu e fiu de zeu.
3)NASA n-are nici o treaba cu sfarsitul lumii si oricum nu inteleg de ce ai da dreptate unei carti de acum 2000 de ani (biblia) in loc sa te interesezi de cartile contemporane, nu neaparat de stiinta.
4)Sfarsitul lumii va veni cu siguranta, dar pe 21 decembrie 2012 sunt sigur ca nu va veni.
5)Iti recomand sa lasi povestile de copii de genul "sfarsitul lumii, Isus" etc. Astea-s fumate.

| neverlastsomne a răspuns (pentru Thunderstruck):

Esti un retardat iisus chiar exista la fel si dumnezeu tu esti un nimic pe acest pamant nu ai dreptul sa judeci TU daca exista sau nu divinitatea daca nu exista nimic tu nu ai fi fost pe pamant El s-a rastignit pentru noi pentru tine omule sa ti se ierte tie pacatele si tu negi existenta lui! rusine sa iti fie lasa o sa vedeti voi ateilor ce exista si ce nu imediat dupa moarte o sa arzi in iad

| Thunderstruck a răspuns (pentru neverlastsomne):

Mars in pestera de unde ai venit.

| RobyTImi123 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Stii ceva Thunderstruck parca ai avea gura la toti pacatosi de pe acest pamant.Cum poti sa vorbesti asa despre Iisus Hristos Domnul Nostru chiar nu ti-e frica de mania Sa?

| Thunderstruck a răspuns (pentru RobyTImi123):

Stiu ceva, stiu sa scriu de exemplu, spre deosebire de tine.Nu mi-e frica de mania unui personaj imaginar, tie ti-e frica de mania lui Thor, Allah, Zeus, Mos Craciun?

| RobyTImi123 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da razi tu razi dar o sa vezi ca nu o sa mai fie asa de comic dupa moarte

| Thunderstruck a răspuns (pentru RobyTImi123):

Voi cum va suportati asa de ignoranti ma? Daca as fi un zeu omniscient cum se presupune a fi zeul tau te-as trimite in iad pentru prostie.

| RobyTImi123 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Eu am incercat sa te indrept eu nu vreau sa ajunga nimeni in acel loc ingrozitor Iad-ul.Eu vreau ca toata lumea sa fie salvata si dusa in imparatia cerului si as vrea sa ti se arate Dumnezeu ca sa te indrepte

| Thunderstruck a răspuns (pentru RobyTImi123):

Eu as vrea ca toata lumea sa gandeasca rational, sa lase toti dumnezeii, zeii, spiridusii, gnomii, golemii.Cer chiar atat de mult?

| 220V a răspuns:

Sa-ti fie betonul usor

| RAY a răspuns:

Stiinta a afirmat clar ca anul asta nu vine nici un sfarsit de unde ai scos vrajeala aia?

nu vine nici un sfarsit anul asta poate peste 5 miliarde de ani dar ce mai conteaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Problema e ca nu stiinta a afirmat acest lucru ci pseudo stiinta si desigur preotii ca si tipul ala de anul trecut care a facut milioane in urma afirmatiei ridicole pe care a facut-o.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da asa e

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cmf satana?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ok sunt pe pc si spune-mi Sebi ca asa ma numesc.happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu se stie, doar Dumnezeu stie asta, esti pregatit sa Il vezi pe Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul, dar dacate uiti in jurul tauvei vedea ca nici nu trebuie Dumnezeu sa ne dea sfarsitul ca ne terminam singuri

| CeaCuMasca a răspuns:

Tu încă mai ai dubii cu privire la zvonul despre sfârșitul lumii? Și dacă ar veni, ce? Cu ce-ți schimbă ție viața că știi când se sfărșește lumea? Cât despre ultima frază, mă abțin...

| Loora a răspuns:

Sfarsitul va veni cand va vrea Dumnezeu. Cand te astepti mai putin. Important este, ca in fiecare zi sa ne rugam si sa facem cat mai multe fapte bune. Numai asa putem avea o viata frumoasa dupa moarte! happy

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Ha,Ha! laughing, am trecut si de 21 decembrie 2012! Ce mai urmeaza? 32 decembrie?

| LadyLu a răspuns:

Normal ca nu vine! Doar Dumnezeu stie! Acum 2-1 an, a mai zis un american, tot cu stiinta, ca va veni sfarsitul lumi dar eu inca ma vad in viatalaughing)))

| costincapslook a răspuns:

Wtf!?!? nu mai vine mosu? sad...

| Eumicutzza24 a răspuns:

Eu personal chiar ma mir ca nu a venit pana acum. Adica uitete in jurul tau este totusi atata rautate in jur, dar Dumnezeu ne iubeste si ne da sansa sa ne schimbam. Toti suntem eroi in vorbe dar daca ne gandim bine nici jumatate nu vom ajunge in rai ca facem pacate fara numar in fiecare zi. este pur si simplu admirabila rabdarea lui Dumnezeu cu noi. Stiinta nu are de unde sa stie cand va veni apocalipsa daramite maiasii ca cica asa se spune. Au existat 100 de teorii si de preziceri si in ceilalti ani. Inainte se spune ca vine in 2000 si uite ca suntem sanatosi si rai in acelasi timp. Daca vrei sa stii cu adevarat ce va fi pe 21. 12. 2012 roaga-te si poate vei primi raspunsul pana atunci singurul eveniment important este ca pe 21 decembrie luam vacanta. Sper ca te-am ajutat te pupicesc! :*

| BuTcH3R a răspuns:

Eu il astept pe Mos pe 24 happy asa ca pe 21 nu o sa fie niciun sfarsit...mai bine zis revenim pe acest subiect pe data pe 25 "dupa Mos" sa vorbim cum am trecut de sfarsitul lumii!winking

| Jantea_Catalin_1994 a răspuns:

Eu cred ca nu exista nici un sfarsit, doar Dumnezeu stie ce va fii