| AvalohAlyn a întrebat:

Cititi Dovada lumii de dincolo, Harta Raiului(ambele de Eben Alexander) si cartea Viata dupa viata (Raymond Moody)si o sa vedeti ca o Putere Superioara adica un Creator Inteligent exista si mai ales viata dupa viata adica viata de apoi.Cei ce au citit, v-ati convins? Si ca o observatie:sunt mai multe motive in lumea asta ca Dumnezeu si viata de apoi sa existe decat motive sa nu existe.Credeti ca e adevarat?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cititi cartile lui H.P. Lovercraft si va veti da seama ca supremul nostru zeu Cthulhu e real si vrea sa ia legatura cu noi.

Pe baza unor amarate de carti scrise de oameni se determina, mai nou, existents fiintelor mitologice.

| Octavian199 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ia, alt zeu, din pacate cu asta nu ma cunosc rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns:

Citeste dovada ca exista Harry Potter, asa zice cartea.

| RaulAlmășan a răspuns:

Cred ca e adevărat, lumea sa desfășurat conform Bibliei.
Biblia e singura carte vie.