| SG1995 a întrebat:

Considerati ca exista pedepse divine? Puteti da exemple de pedepse divine (nebiblice)?

8 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Vernusio.
Dumnezeu l-a trimis ca sa ne pedepseasca.Isi face treaba destul de bine.

| SG1995 explică (pentru xerxes1):

Asteptam parerile religiosilor.

| xerxes1 a răspuns:

Desenele animate cu iepulasi gay.
Tot pedeapsa divina este.Le face creierul muci, unora.

| Darkmagic a răspuns:

Daca esti crestin, nu.
Pedeapsa nu si-o ia nimeni in aceasta viata, altfel nu si-ar mai avea sens "Judecata", o tema importanta a crestinismului.
Putem discuta despre "pedepse divine" la hindusi, dar nu cred ca prezinta interes pentru cititorii TPU... big grin
Pana la urma, si crestinii si ateii se agata in sensul intrebarii tale de doua cuvinte, doi termeni extrem de improbabili:
Providenta, si Coincidenta.

| BlackRose03 a răspuns:

Esti un incuiat/limitat mental precum xerxes care da ignore tuturor credinciosilor fara motiv si se crede superior doar ca e ateu irosandu-si viata pe TPU impunandu-si parerea credincioșilor demonstrand astfel cat de "superior" e si cat de mult gresim in comparatie cu acest om care suferă de retardism mental? Daca da, spune-mi ca sa stiu daca ar trebui sa răspund.

| SG1995 explică (pentru BlackRose03):

Ai gresit nu doua chestii:
1. De cand sunt pe site n-am dat block nimanui desi exista idioti care ar merita asta.
2. Nu sunt ateu.

| BlackRose03 a răspuns (pentru SG1995):

Am gresit? De asta am intrebat, nu am facut vreo afirmatie.N-am nimic cu ateii, doar daca sunt precum xerxes.

Răspuns utilizator avertizat